Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Seimo Pirmininko vizitas Latvijoje

Seimo Pirmininko vizitas Latvijoje

Jolanta Anskaitienė

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis susitiko su Latvijos Respublikos Prezidentu R. Vėjuoniu.
Seimo Pirmininkas V. Pranckietis susitiko su Latvijos Respublikos Prezidentu R. Vėjuoniu.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir jo vadovaujama delegacija Rygoje susitiko su Latvijos vadovais, aptarė Lietuvos ir Latvijos pasirengimą valstybių Šimtmečio minėjimui 2018 metais, regiono saugumo, Rytų partnerystės ir branduolinės saugos klausimus.

„Su Latvijos vadovais aptarėme mūsų valstybėms svarbiausius klausimus.

Viena pagrindinių temų – kaip užtikrinsime mūsų regiono visapusišką saugumą, kritinės infrastruktūros atsparumą galimiems iššūkiams“, – sakė Seimo Pirmininkas V. Pranckietis.

Susitikime su Latvijos Respublikos Prezidentu Raimondu Vėjuoniu (Raimonds Vējonis) aptarti dvišaliai Lietuvos ir Latvijos santykiai, bendri infrastruktūriniai projektai, Klaipėdos SGD terminalo galimybių išnaudojimas, daug dėmesio skirta Rytų partnerystės klausimams ir situacijai Ukrainoje aptarti.

V. Pranckiečio ir Saeimos Pirmininkės Inaros Mūrniecės (Ināra Mūrniece) dėmesio centre buvo parlamentinio bendradarbiavimo stiprinimas, Baltijos Asamblėjos veikla, regioninės integracijos gilinimas. Lietuvos ir Latvijos parlamentų vadovai taip pat aptarė Baltijos šalių saugumo stiprinimo, padėties Ukrainoje klausimus, pasirengimą atremti hibridines grėsmes.

Susitikimų metu buvo pabrėžta, kad Baltijos šalių energetinio saugumo stiprinimui svarbu sukurti vieningas Baltijos šalių elektros ir dujų rinkas, pažymėtas teigiamas Klaipėdos SGD terminalo vaidmuo visam Baltijos regionui ir tokių strateginių infrastruktūros projektų kaip Rail Baltica svarba gilinant Baltijos ir Centrinės Europos šalių integraciją.

Susitikime su Latvijos Ministru Pirmininku Mariu Kučinskiu (Māris Kučinskis) aptarti dvišaliai ekonominiai santykiai, regioninių infrastruktūros projektų svarba.

Darbo vizito Latvijoje pabaigoje Seimo Pirmininkas ir jo vadovaujama delegacija apsilankė Lietuvos Respublikos ambasadoje.

Latvijos Saeimos kanceliarijos nuotraukos (aut. – Ernests Dinka)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Saeimos Pirmininke Inara Mūrniece (Ināra Mūrniece)
Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Saeimos Pirmininke Inara Mūrniece (Ināra Mūrniece)

 

 

Parašykite komentarą

Top