Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Sektinas ekonominio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Latvijos pavyzdys

Sektinas ekonominio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Latvijos pavyzdys

1DS_7425Kovo 3 d. su vizitu Lietuvoje viešėjęs Latvijos ministras pirmininkas Maris Kučinskis, lydimas Lietuvos ūkio ministro Evaldo Gusto, apsilankė „Sakret“ gamykloje Kėdainiuose. Sausų statybinių mišinių gamykla yra viena didžiausių kaimynės Latvijos investicijų Lietuvoje.

Vizito Kėdainiuose metu svečiams buvo pristatyti įmonės veiklos Lietuvoje rezultatai ir jos plėtros planai, taip pat susitikimo su Latvijos prekybos ir pramonės rūmų vadovu Aigarsu Rostovskiu bei Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos vadovu Rimantu Šidlausku aptartos glaudesnio šalių verslo sektorių bendradarbiavimo galimybės.

„Sakret“ gamyklos Kėdainiuose pavyzdys turėtų paskatinti ir kitas Latvijos įmones išdrįsti žengti į užsienio šalis. Latvijos įmonės gali sėkmingai plėstis į užsienio rinkas, tereikia aiškiai apsibrėžti tikslus ir nuosekliai dirbti juos įgyvendinant“, – pažymėjo Latvijos ministras pirmininkas M. Kučinskis.

Didžiausia Baltijos šalyse sausų statybinių medžiagų gamykla „Sakret LT“ veiklą Kėdainiuose pradėjo 2008 metais. Į ją buvo investuota 10 mln. eurų. Šiuo metu modernioje gamykloje dirba beveik 30 žmonių, jos gamybiniai pajėgumai – 250 tūkst. tonų per metus.

Svečiams gamybinius pajėgumus aprodęs gamyklą valdančios įmonės „Sakret LT“ vadovas Aleksandras Toropčinas atkreipė dėmesį, kad šiuo metu didžioji dalis, du trečdaliai, produkcijos yra parduodama Lietuvoje, likusi dalis – eksportuojama į Latviją bei kitas Baltijos jūros regiono šalis. Ateityje gamykla planuoja produkcijos apimtis išplėsti didindama eksporto apimtis.

Lietuvoje gaminama „Sakret“ produkcija pernai metais buvo apdovanota „Lietuvos metų gaminio“ konkurso dviem aukso ir vienu sidabro medaliais.

„Sakret LT“ priklauso latviško kapitalo koncernui „Sakret Holdings“, kuris taip pat valdo gamyklas Latvijoje ir Estijoje.

Parengė Jovita Bazevičiūtė, ,,Integrity PR“; BNS spaudos centras

Parašykite komentarą

Top