Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Šešėlinės vyriausybės kritika ministerijai

Šešėlinės vyriausybės kritika ministerijai

www.verslaspolitika.lt

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo Vyriausybei nepritarti šeimos kortelės įdiegimui, kuri suteiktų nuolaidų daugiavaikėms šeimoms, Šešėlinės vyriausybės socialinės apsaugos ir darbo ministras dr. Rimantas Jonas Dagys pagrindinius ministerijos sprendimo argumentus vadina absurdiškais.

Šeimos kortelės įstatymo projekto aiškinamajame rašte nurodoma, kad šiuo metu Lietuvoje daugiavaikės šeimos remiamos menkai, o gimstamumo rodikliai prastėja. Išmokas vaikams įmanoma gauti tik tada, kai šeimos pajamos yra minimalios. Įstatymo projekto tikslas yra įdiegti šeimos kortelės sistemą, kuri būtų skiriama šeimoms, auginančioms 3 ir daugiau vaikų.

R.J. Dagys sako, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė taip ir nesuprato, ką ji ministerijoje veikia.

„Visą kadenciją beveik nieko nenuveikusi realioms socialinėms problemoms spręsti, neparuošusi nei vienos rimtos programos šeimoms remti, ši ministerija pasižymėjo tik Prezidentės vetuotu Darbo kodeksu bei pagal nuotaikas besikeičiančias socialines lytis siūlančios Stambulo konvencijos stūmimu. Tad nereikėtų stebėtis, kad bandoma užkardyti pagalbą daugiavaikėms šeimoms“, – teigia Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės pavaduotojas R. J. Dagys.

Anot jo, šeimos kortelė pirmiausiai siūloma daugiavaikėms šeimoms. Tai būtų ir paskata kurti gausesnes šeimas, ir prevencinė priemonė, galinti mažinti socialinės rizikos šeimų.

„Ministrams tikrai turėtų būti aišku, kad visoms gyventojų grupėms vienu sprendimu gyvenimo nepagerinsi. Ministerija nenori kurti sistemos, kuri naikintų problemų priežastis“, – sako parlamentinės grupės „Už šeimą“ pirmininkas.
TS-LKD nuotrauka.

Parašykite komentarą

Top