Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > SGD studijos: Klaipėdos ir Kroatijos universitetai sutarė bendradarbiauti

SGD studijos: Klaipėdos ir Kroatijos universitetai sutarė bendradarbiauti

Birželio 9 d. AB „Klaipėdos nafta“ tapo svarbaus įvykio liudininke, kai Klaipėdos universiteto (KU) rektorius Eimutis Juzeliūnas ir vieno didžiausių Kroatijos universitetų – Rijekos – rektorius Pero Lučin pasirašė dvi bendradarbiavimo sutartis tarp šių institucijų ir vykdys glaudų bendradarbiavimą skatinant SGD studijų plėtrą bei mainus Lietuvoje.

www.enmin.lt nuotr.
www.enmin.lt nuotr.

Rijekos universitetas – daugiasritis, kaip ir Klaipėdos universitetas, pasižymintis jūrine specifika, todėl pasirašydami bendradarbiavimo sutartį, universitetai pirmiausia ryšius užmegs siekdami pasidalinti gerąja patirtimi jūros ir technologijų mokslų srityse, plėtoti bendrus mokslinius tyrimus. Šiems tikslams įgyvendinti atskirai pasirašytos dvi – Erasmus+ tarpinstitucinės sutartys: Klaipėdos universiteto su Rijekos universiteto Jūros studijų fakultetu ir Klaipėdos universiteto su Rijekos universiteto Inžinerijos mokslų fakultetu.

Pasirašytų bendradarbiavimo sutarčių tikslas yra skatinti akademinį bendradarbiavimą, šalių žinių keitimąsi technologinių mokslų srityse, siekiant keistis patirtimi ir gerąją praktika. Išskiriamas sutarties objektas – partnerystė ir bendradarbiavimas bendruose moksliniuose tyrimuose, kuriant ir plėtojant aukštos kokybės procesus.

Bendradarbiavimas skatins SGD verslą ir investicijas.

„Mūsų bendrovė šios sutarties pasirašymą vertina itin teigiamai, nes siekiame, kad bendradarbiavimas energetikos, švietimo ir mokslo bei verslo srityse didintų mokslinį-technologinį-ekonominį šalies konkurencingumą, skatintų SGD verslą ir investicijas. Tikime, jog išskirtinio ir giliašaknes SGD mokslo bei specialistų rengimo tradicijas turinčio Rijekos universiteto indėlis į bendradarbiavimą su KU bus svarus žingsnis kuriant, vystant ir atveriant SGD terminalų inžinerijos studijų perspektyvas Klaipėdoje“, – sakė Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

Priminsime, jog „Klaipėdos nafta“ kartu su KU inicijavo naująją nuo šių metų rugsėjo mėnesio startuosiančią studijų programą „SGD terminalų inžinerija“. Tai nauja ir perspektyvi pasaulyje inžinerinė specialybė, kurios poreikį nulėmė besiplečianti SGD rinka tiek Lietuvoje, atsiradus SGD terminalui, tiek ir visame pasaulyje.

SGD inžinerijos studentų laukia daug įdomių naujos bakalauro laipsnio studijų programos, kuri truks 3,5 m., dalykų, tokių kaip SGD terminalo energetinis ciklas ar Verslo ir inžinerinių projektų valdymas.

Valstybei priklauso 72,32 proc.  „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Energetikos ministerijos inform., www.enmin.lt.

Parašykite komentarą

Top