Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Siūlo sumažinti Seimo Pirmininko pavaduotojų skaičių

Siūlo sumažinti Seimo Pirmininko pavaduotojų skaičių

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma siūlo pakeisti Seimo statuto straipsnius, numatančius Seimo Pirmininko pavaduotojų skaičių. Seimo nario siūlymu parlamento vadovas turėtų ne daugiau kaip tris pavaduotojus, vienas iš jų būtų Seimo opozicijos atstovas. Šiuo metu Seimo Pirmininkui leidžiama turėti iki septynių pavaduotojų.

„Ne kartą šioje Seimo kadencijoje kritikavome nepateisinamai išpūstą Seimo Pirmininko pavaduotojų skaičių, kurių pagal pakeisto Seimo statuto normas gali būti net septyni. Seimo Pirmininkui reikia turėti didelę fantaziją, kad esant tokiam pavaduotojų skaičiui, kiekvienam iš jų sugalvotų kokias nors atsakomybės sritis.

Akivaizdu, kad ne visi pirmininko pavaduotojai turi tas pareigas atitinkantį darbo krūvį, o jų išlaikymas mokesčių mokėtojams kainuoja apčiuopiamas sumas. Tai ir didesni negu Seimo nario atlyginimai, ir papildomi patarėjų etatai, ir reprezentaciniai fondai, ir nuolat priskirtas tarnybinis automobilis su vairuotoju. Todėl siūlau nustatyti racionalų, būdingą ankstesnėms Seimo kadencijoms Seimo Pirmininko pavaduotojų skaičių – tris, iš kurių bent vienas būtų Seimo opozicijos atstovas“, – pažymi J. Razma.

Seimo narys taip pat siūlo Seimo statute numatyti, kad Audito komiteto pirmininko postas priklausytų opozicijos atstovui.

„Parengti Seimo statuto pataisą dėl Audito komiteto paskatino paskutinėje Seimo kadencijoje pažeista iki tol buvusi tradicija – Seimo Audito komiteto pirmininku skirti Seimo opozicijos atstovą. Seimo statutas tai formaliai leidžia padaryti, nes jame parašyta, kad opozicijos atstovas gali būti Audito komiteto pirmininku arba pavaduotoju.

Tačiau komiteto pirmininko pavaduotojo pareigos opozicijos atstovui iš esmės nesuteikia jokių galių, kadangi komiteto pirmininkas organizuoja komiteto darbą, dirba su komiteto patarėjais, valdo informaciją, o pavaduotojui nebent kartais, nesant pirmininko, tenka vadovauti komiteto posėdžiui. Audito komitetas laikytinas viena iš svarbiausių parlamentinės kontrolės struktūrų. Esminė atsakomybė už Vyriausybės parlamentinę kontrolę tenka Seimo opozicijai, todėl pagrįstai siūlytina, kad Audito komiteto pirmininku būtų opozicijos atstovas“, – sako J. Razma.

Parlamentaro nuomone, naujosios Seimo kadencijos pradžia – kaip tik gera proga pakeisti ydingas Seimo statuto nuostatas, dėl kurių opozicija kritikavo socialdemokratų valdančiąją daugumą.

lrs.lt

 

Parašykite komentarą

Top