Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Siūloma mažinti žemės mokesčio tarifo maksimalų dydį

Siūloma mažinti žemės mokesčio tarifo maksimalų dydį

nuotraukSeimo Kaimo reikalų komitetas, kaip pagrindinis, kovo 23 dienos posėdyje pritarė Seimo narių Sauliaus Bucevičiaus ir Petro Čimbaro pateikto Žemės mokesčio įstatymo 6 ir 12 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto patobulintam variantui Nr. XIIP-278(5) ir komiteto išvadoms.

Įstatymo projektu siūloma sumažinti žemės mokesčio maksimalaus tarifo dydį nuo 4 iki 2 procentų. Tikimasi, kad Seimui priėmus šį teisės aktą, atskiros savivaldybės negalės piktnaudžiauti įstatymo nuostatomis, nustatydamos nepagrįstai didelius žemės mokesčio tarifus.

Primename, kad Kaimo reikalų komitetas šiam įstatymo projektui pritarė dar 2015 m. lapkričio 18 d. posėdyje ir siūlė jį priimti kartu su 2016 metų valstybės biudžeto projektu, tačiau Seimas plenariniame posėdyje grąžino jį komitetui tobulinti.

Siekiant sudaryti sąlygas savivaldybėms ir žemės mokesčio mokėtojams ne tik iš anksto susipažinti su naujais mokesčių įstatymų reikalavimais, bet ir prie jų priderinti savo turtinius interesus bei ekonominės veiklos perspektyvas, įstatymo įsigaliojimą siūloma nustatyti nuo 2017 m. sausio 1 d.

Kaimo reikalų komiteto biuro, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top