Jūs esate
Pagrindinis > Politika > ,,Socialdemokratai kelia klausimą dėl Prezidentės atsakomybės, gebėjimo vykdyti tiesiogines pareigas”

,,Socialdemokratai kelia klausimą dėl Prezidentės atsakomybės, gebėjimo vykdyti tiesiogines pareigas”

Prezidentė nemato atsakomybės dėl savo vykdomos politikos? Lietuvos Respublikos PrezidentėPrezidentė susitinka su Seimo valdyba. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus
Prezidentė nemato atsakomybės dėl savo vykdomos politikos? Lietuvos Respublikos PrezidentėPrezidentė susitinka su Seimo valdyba. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš artėjančią parlamento rudens sesiją tradiciškai susitiko su Seimo valdyba ir aptarė svarbiausius darbus valstybei ir žmonėms. Tai paskutinis Prezidentės susitikimas su šios kadencijos Seimo valdyba.

Pasak Prezidentės, bendradarbiavimas su šios kadencijos Seimu buvo darbingas – priimti svarbūs sprendimai dėl gynybos stiprinimo, šauktinių grąžinimo, pensijų kompensavimo, euro įvedimo. Prezidentė pabrėžia, kad ir šiam, ir kitam Seimui būtina koncentruotis į socialinio saugumo didinimą, korupcijos naikinimą, sąžiningų rinkimų užtikrinimą.

Šiam Seimui dar teks tvirtinti kitų metų valstybės biudžetą, todėl jis turi atspindėti socialinius poreikius ir nebūti švaistomas rinkiminiams pažadams. Taip pat Prezidentė pabrėžia, kad socialinei atskirčiai skirti pinigai turi būti panaudoti tikslingai ir pasiekti pagalbos stokojančius žmones, o ne lopyti savivaldybių biudžetus. Pernai savivaldybės sutaupė net 125 mln. eurų lėšų skirtų socialinei paramai.

Kalbėdama apie Darbo kodeksą Prezidentė akcentavo, kad reformos būtinos ir paragino Seimą priimti Prezidentės pasiūlytą variantą, kuris yra kompromisas tarp verslo interesų ir žmonių socialinio saugumo.

Siekiant įgyvendinti tikslą – Lietuva be vaikų globos namų, būtina didesnė valstybės pagalba žmonėms, norintiems įsivaikinti. Taip pat būtina skubiai priimti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, kuris jau pusantrų metų yra užstrigęs Seime.

Korupcijos naikinimas ir toliau išlieka vienu svarbiausių prioritetų. Prezidentė akcentuoja, kad būtina užtikrinti skaidrius viešuosius pirkimus, kuriuose per metus cirkuliuoja 4 mlrd. eurų – tai yra 13 proc. BVP. Siekiant sumažinti mokesčių vengimą ir pažaboti neteisėtą praturtėjimą, Prezidentė Seimo rudens sesijoje inicijuos įstatymų pataisas.

Teisines iniciatyvas Prezidentė teiks ir dėl realios rotacijos valstybės institucijose. Dabar 14 ministerijų turi per 300 pavaldžių institucijų, kai kurių vadovai nėra keitęsi dar nuo sovietmečio.

„Prezidentė palinkėjo Seimo valdybai sąžiningai ruoštis rinkimams – jausti atsakomybę Lietuvos žmonėms už žodžius ir pažadus bei garbingai pabaigti kadenciją”, – pranešė Prezidentės spaudos tarnyba.

Tuo tarpu socialdemokratai apgailestauja, kad Prezidentės patarėjas viešai kalbėdamas tarptautinių kompanijų pasitraukimą iš Lietuvos įvardija tai kaip skambutį Vyriausybei ir vykdomai politikai.

„LSDP vadovaujama Vyriausybė pasiūlė naują – lankstesnį ir šiuos laikus labiau atitinkantį – Darbo kodeksą, kuris ne tik paskatintų investicijas į Lietuvą, bet ir galimai stabdytų jų pasitraukimą.

Tuo tarpu Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo Darbo kodeksą, taip žengdama žingsnį ir siųsdama signalą toms pačioms tarptautinėms įmonėms, kad Lietuvoje pokyčiai sunkiai skinasi kelią.

Prezidentės vykdoma politika ne pirmą prieštarauja jos pačios garsiai išsakomiems moraliniams reikalavimams. Reikalaudama Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko atsakomybės dėl jo paties sukontroliuoto ir teisėsaugai perduoto pernelyg brangaus viešojo pirkimo Prezidentė šioje istorijoje nemato savo atsakomybės dėl visiškai neatsakingo prokurorų darbo.

Dvejus metus vilkinusi ir nutraukusi tyrimą prokuratūra Prezidentei įtiko leisdama paviešinti medžiagą kaip viešą kaltinimą. Kodėl įtarimai nebuvo pateikti teisėtu keliu?

Kalbėdama apie korupcijos apraiškas, ydingą viešųjų pirkimų tvarką, Prezidentė nereikalauja atsakomybės ir darbo rezultatų iš tų institucijų, už kurias atsako ji pati. Prokuratūra viešųjų pirkimų istorijoje kažkodėl neliečiama ir dangstoma.

Socialdemokratai kelia klausimą dėl pačios Prezidentės atsakomybės, gebėjimo vykdyti tiesiogines pareigas ir jos vykdomos politikos pasekmių šalies ir visų žmonių gyvenimui”, – rašoma socialdemokratų pranešime.

www.verslaspolitika”.lt

Parašykite komentarą

Top