Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Startavo paroda ,,Resta 2016”

Startavo paroda ,,Resta 2016”

Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO balandžio 27 d. atidaryta 23-oji tarptautinė statybų ir remonto paroda „Resta 2016“.

Šiemetis parodos akcentas ir skirtas ateities technologijoms, būtent skaitmeninei statybai.

Skaitmeninės statybos salėje savo produktus ir paslaugas prisistatys daugiau nei 80 įmonių. Naujausias technologijas demonstruos BIM (angl. – building information modeling) programinės įrangos kūrėjai ir ekspertai, BIM procesus diegiančios ir konsultacijas teikiančios įmonės,  „protingų“ namų valdymo sistemų kūrėjai ir pardavėjai.

Didžiausią parodos ekspozicijos dalį sudaro statybinės ir apdailos medžiagos – trečdalis visų parodos dalyvių: tai ir langai, durys, vartai, grindų danga, dažai, net rankų darbo kokliai, elektros instaliacija, naujos būsto vidaus ir lauko apšvietimo technologijos,  kitokie gaminiai, sudominsiantys norinčius atsinaujinti savo būstą arba besistatančius naują.

Parodoje dalyvauja ir nekilnojamojo turto vystytojai ir pardavėjai, todėl svajojantys apie nuosavą būstą turės galimybę susipažinti ne tik su Lietuvos miestuose vystomais projektais, bet ir sužinos, kaip įsigyti būstą Tenerifėje ar kitur. Parodos dalyvių teigimu, lankytojams bus siūlomi ne tik  brangūs nekilnojamojo turto projektai, bet ir ekonominės klasės butai. Taip pat – rąstiniai ir moduliniai nameliai.

Pasak parodos organizatorių, puoselėjančius nuosavo namo kiemą turėtų sudominti nemaža aplinkotvarkos ekspozicija, sodinukų mugė, gal net ir gyvosios žoliapjovės – alpakos, taip pat ir lauko baldų ekspozicija. Nemokamus seminarus apie gražaus daržo kūrimą ir spalvų derinimo vingrybes parodoje pristatys „Geltono karučio“ lektoriai, kurie viską paaiškins paprastai, duos praktinių patarimų.

Lauko aikštelėse puikuosis ir naujausia statybinė technika, įranga, bus pristatomi įrankiai.

Vienas iš šiųmetės parodos akcentų – gyventojui padedančios ir jo laiką taupančios išmaniosios sistemos. Parodoje sukiosis robotai – žoliapjovės, bus demonstruojamas išmanusis laistymas, „protingos“ lysvės, balkonų ir  terasų „protingi“ želdinimo sprendimai, naujos šiltnamių mados. Be to, specialistai pristatys, kas iš tiesų yra „išmanusis namas“, pasakos ateities namų tendencijas.

Iš viso parodoje dalyvauja 550 įmonių iš 17 pasaulio valstybių: Austrijos, Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos, Ukrainos, Vokietijos. Paroda užima visą LITEXPO teritoriją, o jos bendras ekspozicijos plotas sieks apie 33,5 tūkst. kvadratinių metrų.

Paroda „Resta“ veiks iki šeštadienio 17 val.

Parengta pagal BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top