Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Stiprėja ekonominiai Lietuvos ir Kinijos ryšiai

Stiprėja ekonominiai Lietuvos ir Kinijos ryšiai

Kinijos veliavaBirželio 22 d. Vilniuje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Kinijos vicepremjeru Zhangu Gaoliu ir aptarė galimybes ir toliau stiprinti abiejų šalių ekonominį bendradarbiavimą, įgyvendinti bendrus projektus.

„Lietuvos ir Kinijos ekonominis bendradarbiavimas vis labiau intensyvėja. Didėja mūsų eksportas į šią šalį, stiprėja verslo ryšiai. Turime išnaudoti šį bendradarbiavimo potencialą su viena didžiausių ekonomikų pasaulyje. Tai dar labiau paspartins mūsų ekonomikos augimą ir padės kurti gerovę žmonėms“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuva yra patogi tranzitui šalis, turinti modernią transportavimo sistemą ir sparčiai besivystanti logistikos srityje. Kinijos verslininkai domisi galimybėmis investuoti mūsų šalyje ir mezga verslo ryšius su lietuviškomis įmonėmis, organizuojami Lietuvos ir Kinijos verslo forumai.

Investavimu Lietuvoje domisi finansinių paslaugų bendrovė „IZP Technologies group“, kurios įmonė „Globebill“ svarsto galimybę mūsų šalyje kurti finansinių paslaugų verslą. Ši įmonė – didžiausia tarptautinius mokėjimus atliekanti įmonė Azijoje.

Lietuva taip pat intensyviai bendradarbiauja su viena didžiausių ir turtingiausių Kinijos provincijų – Chandongo. Mūsų šalies ir šios provincijos ryšiai stiprūs verslo, kultūros, švietimo mainų srityse.

Susitikime taip pat aptartas Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimo stiprinimas žemės ūkio srityje. Kalbėta apie būtinybę kuo greičiau užbaigti derybas dėl leidimo Lietuvai į Kiniją įsivežti pieno ir mėsos produktų.

Per pastaruosius 4 metus Lietuvos eksportas į Kiniją išaugo trigubai. Lietuvos verslas yra suinteresuotas eksportuoti į Kiniją aukštąsias technologijas, pavyzdžiui, lazerius.

Prezidentė ir Kinijos vicepremjeras aptarė ir politinį bendradarbiavimą – tiek dvišalį, tiek ES lygmeniu. Svarbu ir toliau stiprinti Kinijos ir ES partnerystę, ieškoti bendradarbiavimo galimybių ne tik ekonomikoje, bet ir prisidedant prie tarptautinio saugumo.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, BNS

 

Parašykite komentarą

Top