Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Stiprėja ekonominiai saitai su Honkongu

Stiprėja ekonominiai saitai su Honkongu

Ūkio ministras Evaldas Gustas susitiko su Honkongo prekybos ir ekonominės plėtros sekretoriumi Gregory So ir pristatė svarbiausius Lietuvos ekonomikos pasiekimus, aptarė dvišalio ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas, galimybę plėsti investicijas ir eksportą, vykdyti bendrus projektus, ypač transporto ir turizmo infrastruktūros plėtros srityse, ir Lietuvos turizmo sektoriaus potencialą.

www.ukmin.lt nuotr.
www.ukmin.lt nuotr.

„Honkongas – svarbus Lietuvos partneris Azijoje, su kuriuo pastaraisiais metais stiprėja ekonominis bendradarbiavimas ir didėja prekybos apyvarta. Šalys turi potencialo dar labiau sustiprinti abiem pusėms naudingą partnerystę perspektyviose srityse – maisto, chemijos ir plastiko, medžio apdirbimo ir baldų gamybos, elektronikos, transporto, biotechnologijų“, – teigė ūkio ministras E. Gustas.

Pasak Honkongo prekybos ir ekonominės plėtros sekretoriaus G. So, dar viena iš perspektyvių bendradarbiavimo sričių yra turizmas. Honkongas pasižymi ypač didele turizmo sektoriaus plėtra, turi patirties įrengiant aukšto lygio turizmo infrastruktūrą, ypač viešbučių statyboje, kurią sėkmingai galėtų pritaikyti ir Lietuvoje.

Per susitikimą kalbėta apie abiejų šalių panašumus. Tiek Lietuva, tiek Honkongas gali tapti šalims vartais į didesnes rinkas. Lietuva – augančios ekonomikos valstybė, kuri naudojasi Europos Sąjungos bendrosios rinkos teikiamomis galimybėmis, skatina investicijas, verslo plėtrą ir didina jo konkurencingumą, o tai palengvina sąlygas investuotojams, skatina eksportą.

Honkongas – šalis, per kurią Lietuvos verslas galėtų pasiekti Kinijos rinką.

Aptartos galimybės bendradarbiauti Kinijos strateginiame projekte „One Belt, One Road“. Šis projektas – galimybės stiprinti transporto, ekonominį ir kultūrinį bendradarbiavimą. Lietuva gali tapti šalimi, per kurią Honkongas galėtų pasiekti Europos rinką, o Honkongas – šalis, per kurią Lietuvos verslas galėtų pasiekti Kinijos rinką. Pasak ūkio ministro, minėtas projektas suteikia progą Lietuvos verslui pasinaudoti eksporto plėtros ir investicijų pritraukimo galimybėmis, o patraukli Honkongo infrastuktūra bei geografinė padėtis sudaro išskirtines ekonominio bendradarbiavimo su Kinija sąlygas.

Susitikime su Honkongo prekybos ir ekonominės plėtros sekretoriumi G. So dalyvavo ūkio viceministrė Rasa Noreikienė. Per susitikimą VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas pristatė Kinijos ir Honkongo investicijas Lietuvoje ir esamą potencialą, o UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ generalinis direktorius Audrius Zabotka kalbėjo apie bendrovės veiklą bei smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimo galimybes.

Per vizitą Lietuvoje G. So lankėsi gyvybės mokslų sektoriaus įmonėse, Vilniaus universitete ir Kultūros ministerijoje, mokslo ir technologijų parkuose. Honkongo prekybos ir ekonominės plėtros sekretoriaus vizito darbotvarkėje numatytas susitikimas su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, užsienio reikalų viceministru Raimundu Karobliu, seminaras apie verslo galimybes Honkonge ir Kinijoje.

G. So Honkongo prekybos ir ekonominės plėtros sekretoriumi buvo perrinktas 2012 metais. Honkongo prekybos ir ekonominės plėtros ministerija atsakinga už investicijų skatinimą, intelektinės nuosavybės apsaugą, pramonės ir verslo paramą, turizmą, vartotojų apsaugą ir kt.

Parengta pagal Ūkio ministerijos inform., www.ukmin.lt

Parašykite komentarą

Top