Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Stiprėja ryšiai tarp Lietuvos ir Kirgizijos

Stiprėja ryšiai tarp Lietuvos ir Kirgizijos

Gegužės 11 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Kirgizijos ambasadoriaus Kubanychbeko Omuralievo skiriamuosius raštus.

Susitikime buvo aptarti dvišaliai bei tarptautiniai politiniai ir ekonominiai santykiai, kalbėtasi apie bendradarbiavimo su ES stiprinimo perspektyvas. Prezidentė pabrėžė, jog Lietuva yra pasirengusi pasidalyti savo patirtimi reformuojant ekonomiką, kuriant valstybės valdymo institucijas, stiprinant demokratinę visuomenę.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Kirgizijos ambasadoriaus Kubanychbeko Omuralievo skiriamuosius raštus. LR Prezidento kanceliarijos nuotr./ R. Dačkaus nuotr./www.lrp.lt
Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Kirgizijos ambasadoriaus Kubanychbeko Omuralievo skiriamuosius raštus. LR Prezidento kanceliarijos nuotr./ R. Dačkaus nuotr./www.lrp.lt

Šalies vadovė su ambasadoriumi kalbėjosi apie Lietuvos ir Kirgizijos ekonominius santykius. Nors 2015 m. sumažėjo dėl Rusijos sankcijų, per 10 metų dvišalė prekybos apyvarta išaugo 18 kartų. Pasak šalies vadovės, Lietuva yra pasirengusi stiprinti bendradarbiavimą tokiose srityse, kaip logistika, informacinės technologijos, lengvoji pramonė ir žemės ūkis.

Lietuva yra pasirengusi stiprinti bendradarbiavimą tokiose srityse, kaip logistika, lengvoji pramonė ir žemės ūkis.

Lietuvos ir Kirgizijos diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 m. liepos 3 dieną.

Prezidentė pasveikino šalį ir jos žmones su šiemet minima 25 metų Kirgizijos Nepriklausomybės nuo SSRS sukaktimi.

K. Omuralievas yra baigęs mechaninės inžinerijos ir ekonomikos studijas. Darbą Užsienio reikalų ministerijoje pradėjo 1997 metais. Yra dirbęs generaliniu konsulu Dubajuje, grupės „Kirgizijos parlamentarai prieš korupciją“ vykdomuoju direktoriumi.

Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos inform., www.lrp.lt

Parašykite komentarą

Top