Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Su Nyderlandų ekonomikos ministru – apie energetiką

Su Nyderlandų ekonomikos ministru – apie energetiką

Nyderlanduose besilankantis energetikos ministras Rokas Masiulis birželio 28 d. susitiko su šios šalies ekonomikos ministru Henku Kampu. Abiejų šalių ministrai aptarė ES energetinius klausimus, bendradarbiavimą SGD bei biomasės sektoriuose. R. Masiulis taip pat pristatė rengiamą nacionalinę energetikos strategiją.

www.enmin.lt nuotr.
Iš kairės – Rokas Masiulis ir Henkas Kampas. www.enmin.lt nuotr.

„Lietuva turi labai geras galimybes tapti regiono SGD lydere. Jau esame įgiję kompetencijų, kurias reikia puoselėti. Todėl bendradarbiaujame su Nyderlandais, turinčiais unikalios patirties SGD srityje. Tik dalydamiesi geriausia praktika galime priimti geriausius sprendimus“, – po susitikimo kalbėjo energetikos ministras Rokas Masiulis.

Energetikos ministras pridūrė, kad Lietuvai aktualus SGD panaudojimas viešajame transporte, suskystintųjų gamtinių dujų išvežiojimas po atokesnius regionus, naujų technologijų kūrimas ir jų pritaikymas.

„Šiandien mes akcentavome bendrų pastangų siekiant permainų svarbą, kad užtikrintume Europoje saugią energetiką su mažais anglies dioksido kiekiais. Aš palaikau energetinį Nyderlandų ir Lietuvos bendradarbiavimą ir  sveikinu olandiškų bei lietuviškų bendrovių ir žinių institucijų iniciatyvą dirbti kartu SGD srityje. SGD, naudojamas kaip kuras transportui, prisidės prie švaresnio ir tvaraus transporto sektoriaus, ypač laivyboje ir sunkiajame kelių transporte“, – teigė Nyderlandų ekonomikos ministras Henkas Kampas.

Po ministrų susitikimo buvo pasirašyti trys dokumentai. Klaipėdos universitetas pasirašė supratimo memorandumą su Hanze taikomųjų mokslų universitetu ir „Energy Transition Centre“ taikomųjų mokslų centru verslui ir inovacijoms. Energetikų mokymo centras pasirašė supratimo memorandumą su „Lauwershorst Groep“ dėl profesinio mokymo.

Pasirašytas ketinimų protokolas su Nyderlanduose veikiančia Nacionaline SGD platforma.

Taip pat pasirašytas ketinimų protokolas su Nyderlanduose veikiančia Nacionaline SGD platforma – iniciatyva, vienijančia verslo, politikos formuotojų ir mokslo atstovus. Iš Lietuvos dokumentą pasirašė penkių organizacijų, siekiančių plėtoti SGD rinką, atstovai: Klaipėdos universiteto, „Klaipėdos naftos“, „Amber Grid“, „Lietuvos dujų tiekimo“ ir „Litgas“. Šalys sutarė bendradarbiauti, kad paskatintų SGD naudoti kaip pereinamąjį kurą Lietuvoje ir Baltijos regione.

R. Masiulis taip pat lankėsi SGD importui skirtame „Gate“ terminale Roterdame, susitiko su bendrovės „Royal Dutch Shell“ atstovais.

Praėjusių metų lapkritį Vilniuje surengtas pirmasis Lietuvos–Nyderlandų dujų forumas. Duris bendradarbiauti su Nyderlandais atvėrusio forumo tikslai – skatinti tyrimus SGD srityje bei technologijų pritaikymą, plėtoti regioninį SGD centrą Klaipėdoje, pristatyti Nyderlandų patirtį skatinant mokslo ir verslo bendradarbiavimą.

Parengta pagal Energetikos ministerijos inform., www.enmin.lt

Parašykite komentarą

Top