Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Sulaikytas Rusijos Federacijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas. Kokia bus mūsų šalies politikų reakcija?

Sulaikytas Rusijos Federacijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas. Kokia bus mūsų šalies politikų reakcija?

www.siandien.info
Sausio 17 dieną Maskvos Šeremetjevo oro uoste buvo sulaikytas iš Vokietijos grįžęs Rusijos Federacijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas.

Kokia bus mūsų šalies politikų reakcija? Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną sekmadienio vakarą sugrįižusį Maskvą iš Vokietijos oro uoste sulaikė teisėsaugos pareigūnai.. „Aš visiškai nebijau. Esu tikras, kad viskas sufabrikuota“, – oro uoste sakė A. Navalnas.

Pirmasis suregavo ministras G. Landsbergis pabrėžęs kad Lietuva nedelsiant kels klausimą dėl galimo Europos Sąjungos atsako ir naujų sankcijų Rusijai dėl A. Navalno sulaikymo ir persekiojimo.
Prezidentūros, Seimo tinklapiuose kol kas tyla.

LR Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia šį Rusijos valdžios ir teisėsaugos institucijų žingsnį, prasilenkiantį su civilizuotos teisinės valstybės ir Europos Tarybos įtvirtintais žmogaus teisių principais, ir ragina nedelsiant paleisti į laisvę A. Navalną.

„Ministerija šiuos Rusijos teisėsaugos institucijų veiksmus vertina kaip dalį oficialiosios Maskvos inicijuotos A. Navalno persekiojimo ir sunaikinimo kampanijos. Panašu, kad A. Navalnas, išdrįsęs mesti iššūkį valdžiai, padarė dar vieną Maskvos akyse nedovanotiną klaidą – liko gyvas ir dar daugiau – paskelbė, kas į jį pasikėsino. Raginame nedelsiant paleisti A. Navalną, o taip pat atsakomybėn patraukti į jį pasikėsinusiuosius“, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Ministras G. Landsbergis pabrėžė, kad Lietuva nedelsiant kels klausimą dėl galimo Europos Sąjungos atsako ir naujų sankcijų Rusijai dėl A. Navalno sulaikymo ir persekiojimo.

Parašykite komentarą

Top