Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Susisiekimo ministerija – už kombinuotų vežimų plėtrą

Susisiekimo ministerija – už kombinuotų vežimų plėtrą

Verslui sudaryti palankesnes sąlygas kombinuotiems vežimams – šio tikslo siekiama Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo įstatymo projektu, kuriam kovo 30-ąją pritarė Vyriausybė. Įstatymo projektas dar bus svarstomas Seime.

„Siūlomi įstatymo pakeitimai skatintų kombinuotų vežimų plėtrą, o tai savo ruožtu lemtų verslo augimą ir naujų darbo vietų kūrimą“, – sakė susisiekimo viceministras Algis Žvaliauskas.

KPPP finansavimo įstatymo pataisomis siūloma leisti vežti kombinuoto vežimo vienetus (puspriekabes, nuimamuosius kėbulus ir konteinerius iki 45 pėdų) dviašiais vilkikais su triašėmis puspriekabėmis, kurių didžiausia leistina masė neviršija 42 tonos, ir triašiais vilkikais su dviašėmis ar triašėmis puspriekabėmis, kurių masė ne didesnė kaip 44 tonos.

Vežti kombinuotus vienetus siūloma leisti magistraliniais keliais, kurie pritaikyti sunkiasvorėms transporto priemonėms, ir kitais keliais 50 km spinduliu nuo jūrų ir oro uostų, geležinkelio ir vidaus vandenų stočių teritorijų, kad kombinuoto vežimo vienetus būtų galima iškrauti ir (arba) pakrauti.

Šiuo metu nustatyta 44 tonų didžiausia leistina transporto priemonių masė, kai vežami pagal ISO standartus pagaminti 20, 30, 40, 45 pėdų konteineriai triašiu vilkiku su dviaše ar triaše puspriekabe, tačiau nenumatyta galimybė vežti kitus kombinuoto vežimo vienetus.

ELTA

Parašykite komentarą

Top