Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Susitiko su ,,Eurojusto“ prezidente

Susitiko su ,,Eurojusto“ prezidente

Gegužės 23 d. vykusiame susitikime teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir ,,Eurojusto“ (Europos teisminio bendradarbiavimo institucijos) prezidentė Michele Coninsx aptarė gerėjančią situaciją Lietuvos teisingumo sistemoje, Lietuvai aktualius tarptautinės teisės klausimus ir intensyvėjantį bendradarbiavimą su ,,Eurojustu“.

„Lietuva labai vertina ,,Eurojusto“ įdirbį tokiose srityse, kaip kova su terorizmu, nelegalia migracija ir kibernetiniais nusikaltimais. Džiugu, kad bendradarbiavimas su ,,Eurojustu“ sėkmingai vyksta instituciniu ir specialistų lygmeniu, kadangi apsikeitimas gerąja praktika visapusiškai naudingas tiek Lietuvos vidaus teisingumo sistemai, tiek tarptautiniu mastu“, – sakė J. Bernatonis.

Kalbėdamas apie Lietuvos teisingumo sistemą, ministras pristatė pokyčius Lietuvos bausmių vykdymo sistemoje. Šiuo metu su Norvegijos finansinių mechanizmų parama intensyviai įgyvendinami svarbūs projektai, skirti nuteistųjų socialinei integracijai, reabilitacijai, mokymui ir kalinimo sąlygų gerinimui apskritai.

Vienas iš projektų – steigiami pusiaukelės namai, kurių svarbiausias tikslas yra padėti motyvuotiems, nepriekaištingo elgesio nuteistiesiems sparčiau ir kokybiškiau integruotis į visuomenę. Tokie pusiaukelės namai jau atidaryti Alytuje ir Marijampolėje, taip pat atvers duris Vilniuje ir Pravieniškėse.

Parengta pagal Teisingumo ministerijos inform., www.tm.lt

Parašykite komentarą

Top