Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Susitinka ,,Raila Baltica“ projekto stebėsenos darbo grupė

Susitinka ,,Raila Baltica“ projekto stebėsenos darbo grupė

Vilniuje birželio 28 d. vyksta „Rail Baltica“ projekto stebėsenos darbo grupės pirmasis susitikimas „Rail Baltica“ – projekto įgyvendinimo stebėsena ir aukščiausiosios audito institucijos vaidmuo“.

Renginyje, kuriame dalyvauja Estijos, Latvijos ir Lietuvos aukščiausiųjų audito institucijų ekspertai, aptariamos šio projekto rizikos, galimybė atlikti bendrą auditą, viešųjų pirkimų specifika ir problemos visose trijose Baltijos šalyse.

Pranešimą apie bendros Baltijos šalių įmonės „RB Rail AS“ vaidmenį projekte, priežiūrą ir kontrolę renginyje skaito šios įmonės projektų vadovas Arturas Caunė. Susitikime bus aptartas ir suderintas Estijos, Latvijos ir Lietuvos aukščiausiųjų audito institucijų susitarimo memorandumas ir patvirtintas veiksmų planas.

Lietuvos aukščiausioji audito institucija, atlikdama nuolatinę viso viešojo sektoriaus stebėseną, įdėmiai stebi „Rail Baltica“ projekto vykdymą. Atsižvelgdama į tai, kad jau šiandien būtina spręsti esminius projekto „Rail Baltica“ finansavimo ir valdymo klausimus, turinčius reikšmingos įtakos visam tolesniam jo įgyvendinimui ir efektyviam valstybės turto naudojimui, aukščiausioji audito institucija praėjusią savaitę kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę su pastebėjimais dėl svarbiausių su šiuo projektu susijusių rizikų ir jų valdymo.

Valstybės kontrolės, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top