Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Sutarta dėl Lietuvos ir Irano ekonominio bendradarbiavimo

Sutarta dėl Lietuvos ir Irano ekonominio bendradarbiavimo

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Irano investicijų, ekonomikos ir techninės pagalbos organizacijos prezidentas, Irano ekonomikos ir finansų viceministras Mohammadas Khazaei gegužės 29 dieną pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl ekonominio bendradarbiavimo.

Šiuo susitarimu Lietuva ir Iranas sutarė skatinti, stiprinti ir įvairinti abipusiškai naudingą ekonominį bendradarbiavimą abipusio intereso srityse: pramonės, energetikos, transporto, mokslo ir technologijų, informacinių technologijų, žemės ūkio ir kitose.

Sutarta bendradarbiauti pramonės, energetikos, transporto, mokslo ir technologijų, informacinių technologijų, žemės ūkio ir kitose srityse.

Susitarimu šalys sieks sukurti palankų investicinį klimatą kitos šalies investuotojams ir sudaryti sąlygas abiejų šalių ūkio subjektams užmegzti ryšius ir bendradarbiauti tiesiogiai, įskaitant smulkias ir vidutines įmones. Susitarimo tikslams pasiekti sutarta dėl bendros Lietuvos ir Irano tarpvyriausybinės ekonominio bendradarbiavimo komisijos sudarymo.

L. Linkevičiaus delegacija taip pat susitiko su Irano mokslo, tyrimų ir technologijų ministru, kuriam buvo pristatytas Lietuvos universitetų technologinių studijų potencialas, atvirų prieigos centrų universitetuose veikla ir galimybės vykdyti bendrą mokslinę tiriamąją veiklą. Irano ministras pažymėjo, jog jo šalies aukštosios mokyklos yra gerai žinomos dėl inžinerinių specialybių ruošimo, todėl Irano specialistus domintų glaudesni ryšiai su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis. Jis taip pat pažymėjo tikįs, kad ras galimybių kartu su verslo atstovais susipažinti su Lietuvos mokslo sistema artimiau.

Susitikime su Žemės ūkio ministerijos vadovais Lietuvos ministras aptarė galimybes gauti importo sertifikatus į Iraną mėsos produkciją gaminančioms Lietuvos įmonėms. L. Linkevičius taip pat pažymėjo, jog pasirašius tarpvyriausybinį ekonominio bendradarbiavimo susitarimą, pavyks greičiau susitarti ir dėl specializuotų, tarpžinybinių susitarimų. Anot ministro, Lietuva tikisi, kad Iranas artimiausiu metu bus pasirengęs tokį susitarimą sudaryti ir bendradarbiavimo žemės ūkio, maisto technologijų srityse.

Vizito metu Irano pramonės ir prekybos rūmuose taip pat surengtas Irano ir Lietuvos verslo forumas.

„Tikiuosi, kad Lietuvos ir Irano santykių intensyvinimu pasinaudos ir Lietuvos verslas. Šios dienos verslo renginys, kuriame dalyvavo daugiau kaip 100 abiejų šalių verslo atstovų, yra geriausias to įrodymas“, – sakė L. Linkevičius.

Verslo renginio metu Lietuvos atstovai apžvelgė Lietuvos ekonomikos aktualijas, pristatė eksportuojančių ir inovatyvių verslo sektorių – biotechnologijų, inžinerinės pramonės, orlaivių remonto, maisto pramonės – potencialą.

Parengta pagal Užsienuio reikalų ministerijos inform., www.urm.lt

Parašykite komentarą

Top