Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Etiketas > Sužadėtuvių šventimo tradicija

Sužadėtuvių šventimo tradicija

Arminas LYDEKA
Etiketo ekspertas

Pastarąjį dešimtmetį labai pasikeitė vestuvių ir priešvestuvinių renginių ritualas. Sužadėtuvių šventimo tradicija vėl pradėta švęsti visai neseniai. Kaip pažymėsite šį įvykį, priklauso nuo jūsų pačių. Ar dviese, ar siaurame šeimos rate, ar triukšmingai su draugais ir artimaisiais, priklauso tik nuo jūsų, kaip ir artėjančių vestuvių scenarijus.

Jeigu planuojate iškilmingai pažymėti savo sužadėtuves, siūlau sudaryti svečių sąrašą ir paruošti kvietimus.

Kvietimo tekstas galėtų būti toks: ,,Jonas Jonaitis ir Marytė Kuklytė maloniai kviečia Petrą Petraitį į iškilmingą pobūvį sužadėtuvių proga, kuris įvyks 2002 m. spalio 1 d. 18 val.“  (nurodoma vieta, adresas).

Svečiai, dalyvaujantys sužadėtuvėse, gali būti nekviečiami į vestuvių puotą.

Jūs patys turėsite apsispręsti, ką kviesti: šeimos narius, gimines, draugus. Galvodami ir besiruošdami sužadėtuvių šventei, nepamirškite pagalvoti ir apie vestuvių ceremoniją, apibrėžti dalyvaujančių ratą. Tuomet jums bus paprasčiau priimti sprendimą ir dėl kviečiamų svečių sąrašo sužadėtuvėms. Jeigu nuspręsite, kad į sužadėtuves kviečiami žmonės nedalyvaus jūsų vestuvėse, siūlau iš anksto numatyti atsakymą į nepatogų klausimą, kodėl jie nekviečiami į vestuves (toks klausimas neišvengiamai iškils).

Pagal šį klausimą įmanomi keli scenarijai.

– Sužadėtuvėse dalyvauja jūsų draugai ir pažįstami, kurių, pavyzdžiui, yra labai daug ir visų pakviesti į vestuves tikrai nepavyks (tiesiog labai brangu arba tiesiog nėra reikalo). Tuomet vestuvių svečiai gali būti tik šeimos nariai, giminės ir artimieji, ir savo draugams jūs galėsite pranešti, kad vestuvės vyks tik siaurame šeimos rate.

– Sužadėtuvėse kviečiami dalyvauti svečiai, kurių, gali būti, nenorėtų matyti vestuvėse jūsų artimieji ar panašiai. Šiuo atveju reikėtų sudaryti atskirus sužadėtuvių ir vestuvių dalyvių sąrašus ir apie tai pranešti svečiams, kad vienu metu su visais bendrauti ir vaišintis neįmanoma, tad vieni svečiai bus sužadėtuvėse, kiti – vestuvėse, ir tik šeimos nariai (pvz.) dalyvaus ir viename, ir kitame renginyje.

Reziumuojant aukščiau išdėstytas mintis, galima atsakyti trumpai – svečiai, dalyvaujantys sužadėtuvėse, gali būti nekviečiami į vestuvių puotą.

,,Verslas ir politika“, 2013 m. rugsėjis, Nr. 9 (46)

Parašykite komentarą

Top