Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Šv. Jokūbo kelias ves ir per Lietuvą

Šv. Jokūbo kelias ves ir per Lietuvą

Pagal Europos Tarybos 1987 m. spalio 23 d. Santjago de Kompostelos deklaraciją Šv. Jokūbo kelias paskelbtas pirmuoju Europos kultūros kelių maršrutu.

Patvirtintas Šv. Jokūbo kelio per Lietuvą objektų sąrašas.

Deklaracijoje šalių valdžios institucijos raginamos tęsti Šv. Jokūbo kelių, vedančių į Santjago de Kompostelą (Ispanijos Karalystė), nustatymo visoje Europos teritorijoje darbus, sukurti pagrindinių maršruto objektų ženklinimo sistemą naudojant Europos Tarybos pasiūlytą ženklą.

Nutarimu numatyti ir būtiniausi su šio kelio kūrimu susiję darbai: atlikti Šv. Jokūbo kelio per Lietuvą objektų ženklinimo darbus; vykdyti Šv. Jokūbo kelio per Lietuvą populiarinimą panaudojant įvairias rinkodaros priemones; sukurti Šv. Jokūbo kelio interneto svetainę, taip pat sukurti ir pagaminti Šv. Jokūbo kelio piligrimo pasą, sertifikatą ir spaudą.

Vyriausybė taip pat pasiūlė Kultūros ministerijai kartu su Ūkio ministerija ir kitomis suinteresuotomis institucijomis ir organizacijomis apsvarstyti galimybes parengti Šv. Jokūbo kelio per Lietuvą galimybių studiją, atsižvelgiant į atitinkamą Europos Tarybos rezoliuciją.

Parengta pagal LR Vyriausybės kanceliarijos inform., www.lrv.lt

Parašykite komentarą

Top