Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Švedija – patikima Lietuvos prekybos partnerė

Švedija – patikima Lietuvos prekybos partnerė

Užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis  birželio 17 dieną  Vilniuje susitiko su Švedijos Europos Sąjungos reikalų ir prekybos ministre Ann Linde ir aptarė dvišalio ekonominio bendradarbiavimo bei aktualius ES darbotvarkės ir užsienio prekybos klausimus.

Švedijos Europos Sąjungos reikalų ir prekybos ministrė Ann Linde. www.urm. lt nuotr.
Švedijos Europos Sąjungos reikalų ir prekybos ministrė Ann Linde Vilniuje. www.urm. lt nuotr.

R. Karoblis pabrėžė, kad Švedija yra svarbi, artima ir patikima Lietuvos partnerė, ypač plėtojant bendradarbiavimą ekonomikos, socialinio vystymo, energetinio saugumo, regioninio saugumo, gynybos ir kitose srityse.

Lietuvos ir Švedijos ekonominiai ryšiai yra itin dinamiški ir intensyvūs. Švedija yra 8 didžiausia Lietuvos prekybos partnerė. Jau daugiau nei dešimtmetį Švedija yra didžiausia investuotoja Lietuvoje. Lietuvą ir Švediją sieja ir strateginė energetinė partnerystė (elektros jungtis „NordBalt“).

Švedija yra didžiausia investuotoja Lietuvoje.

Susitikimo metu aptarti iššūkiai, su kuriais susiduria ES dėl didelių pabėgėlių ir nelegalių migrantų srautų. Viceministras pabrėžė ES migracijos politikos išorės dimensijos ir ES išorės sienų apsaugos svarbą.

R. Karoblis ir Švedijos ministrė taip pat aptarė vizų režimo liberalizavimo Gruzijai ir Ukrainai klausimą. Visiškai sutampa Lietuvos ir Švedijos pozicijos, kad šie Rytų partneriai įgyvendino reikalingus įsipareigojimus.

Kalbant apie artėjantį Jungtinės Karalystės (JK) referendumą dėl šalies likimo ES, R. Karoblis pažymėjo, kad JK yra artima strateginė Lietuvos ir ES partnerė. „Gerbiame britų apsisprendimo laisvę ir tikimės, kad referendumo dieną jie atsižvelgs į stiprius argumentus dėl šalies pasilikimo ES“, – sakė viceministras.

R. Karoblis ir A. Linde pabrėžė stiprią paramą ES deryboms su JAV dėl ambicingo, subalansuoto ir aukščiausius standartus atitinkančio Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) susitarimo. Susitikime taip pat aptarti baigtų derybų dėl laisvosios prekybos susitarimo su Kanada rezultatai – abi šalys pasisako už kuo greitesnį susitarimo laikiną taikymą siekiant maksimalios naudos ES įmonėms. Viceministras akcentavo, kad ES prekybos politika turi užtikrinti vienodas konkurencines sąlygas ES pramonei, visiškai išnaudojant prekybos apsaugos instrumentus.

Švedijos ministrė sveikino sėkmingą Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) procesą ir deklaravo aktyvią paramą Lietuvai siekiant narystės šioje organizacijoje.

R. Karoblis taip pat atkreipė dėmesį į Lietuvai nerimą keliančią statomos Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje saugos problemą.

Užsienio reikalų ministerijos inform., www.urm.lt

Parašykite komentarą

Top