Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Švedija pereina prie elektrinių autobusų

Švedija pereina prie elektrinių autobusų

Geteborge jau rieda pirmieji elektriniai autobusai.

Elektrobusas
Elektrobusas

Tai jau antrasis Švedijos miestas, kuriame elektrobusai keičia įprastas dyzelinu varomas viešojo transporto priemones. Iš viso devynių kilometrų maršrutu važinėja trys elektrobusai ir septyni hibridiniai autobusai, kuriems įkrovimo sistemą įrengė technologijų bendrovė „Siemens“. Pasak gamintojų, elektrobusai suvartoja apie 80 procentų mažiau energijos nei tradiciniai autobusai.

„Geteborge paleisti elektrobusai atskleidžia nuolat tobulėjančias technologijas ir augančias galimybes. Anksčiau įkrovimo sistemas įrengdavome ant specialaus stulpo, o šįkart pakrovimo įrenginys buvo įrengtas ant lubų pastato viduje“, – teigė „Siemens“ Miesto transporto departamento vadovė Sandra Gott-Karlbauer.

Autobusai į aplinką visiškai neišskiria anglies dioksido, o tyliai dirbantis variklis keleiviams užtikrina malonesnę kelionę.

Geteborgo miestui elektrobusus pagamino Švedijos transporto priemonių gamintojas „Volvo“. Elektrinio transporto srityje „Siemens“ kartu su „Volvo“ dirba nuo 2012 metų, kai abi įmonės pasirašė sutartį dėl elektrinių autobusų traukos sistemų tiekimo. Pagal sutartį, „Volvo“ tiekia elektrinius ir hibridinius autobusus, tuo tarpu „Siemens“ gamina ir įdiegia didelės galios įkrovimo stotis. Stočių galia siekia iki 450 kW.

Elektrobusai, kuriuose įdiegta „Siemens“ įranga, taip pat jau naudojami Stokholme, Vienoje, Hamburge.

 ,,Integrity PR“, BNS

Parašykite komentarą

Top