Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Šviečiamoji gyvulininkystės programa – vaikams

Šviečiamoji gyvulininkystės programa – vaikams

Kaip miesto vaikams pažinti naminius gyvūnus ir paukščius? Tam sukurta speciali Žemės ūkio ministerijos bei Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro šviečiamoji gyvulininkystės programa „Gyvulininkystė ir aš“, skirta skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste, keliauja per Lietuvą.

Programa pritaikyta ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikams, pradinio (1–4 klasių) ir pagrindinio ugdymo (5–8 klasių) švietimo įstaigų moksleiviams.

Šiuo metu įgyvendinant programą dalyvauja 10 vaikų darželių ir 30 mokyklų. Atrinktos įstaigos yra aprūpintos mokomąja medžiaga ir priemonėmis.  Ugdymo įstaigos, pasinaudodamos gauta medžiaga, savarankiškai organizuoja vaikų ir jaunimo švietimo pamokėles, konkursus ir kt.

Antai ūkinių gyvūnų parodėlė buvo organizuota Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių apsaugos koordinavimo centre Baisogaloje Kelmės r. Šedbarų pradinės mokyklos-daugiafunkcinio centro vaikučiams. Jie galėjo pamatyti vietinius žemaitukų arklius, pasivažinėti šių arklių traukiama bričkele, stebėjo žirgų šuolio galingumo rungtis.  Taip pat jiems suteikta galimybė iš arti apžiūrėti ir paglostyti Lietuvos vietines šiurkščiavilnes avis su ėriukais, vietines ožkas.

Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos inform.

Parašykite komentarą

Top