Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Tarptautinė verslo mokykla taps visateise VU dalimi

Tarptautinė verslo mokykla taps visateise VU dalimi

TVM taps visateise VU dalimi: stojantieji galės pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas.

Vilniaus universitetas integruoja Tarptautinio verslo mokyklą (VU TVM) vidinio organizacinio padalinio pagrindu. Iki šiol veikusi kaip atskira nevalstybinė aukštoji mokykla, kurios vienintelis dalininkas buvo VU, ji taps visateise lyderiaujančio šalies universiteto dalimi.

Po integracijos keičiasi VU TVM pavadinimas – nuo šiol ji tampa VU Verslo mokykla, o jos studijų programos perkeliamos į VU programų sąrašą, iš kurio stojantieji nuo šiol galės rinktis valstybės finansuojamas studijų vietas.

VU rektorius prof. Artūras Žukauskas teigė, kad integracija vykdoma siekiant skatinti efektyvesnį aukštojo mokslo ir verslo bendradarbiavimą ir stiprinti konkurencingumą tarptautinėje erdvėje.

„Verslo mokyklos universitetuose yra plačiai Vakarų ir Šiaurės Europoje paplitusi praktika, prie jų išlaikymo paprastai daug prisideda ir verslo atstovai. Konsoliduodami turimus išteklius stiprinsime konkurencingumą Lietuvos ir užsienio rinkose, dar labiau priartėsime prie vieno iš savo strateginių siekių – vykdyti tarptautinio lygio studijas“, – sakė prof. A. Žukauskas.

Pokyčiai apims ne tik aukštosios mokyklos valdymą, jų naudą pajus ir studentai. VU TVM direktorės dr. Birutės Miškinienės teigimu, naujieji studentai jau šiais metais galės pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas, rinktis studijų dalykus iš kitų universiteto siūlomų studijų programų.

„Dar šiemet stojantieji į VU Verslo mokyklą galės pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas, be to, naujieji studentai įgis platesnį išsilavinimą rinkdamiesi bendrųjų universitetinių studijų dalykus, o kitų fakultetų studentai – dalykus iš Verslo mokyklos studijų programų sąrašo“, – kalbėjo dr. B. Miškinienė.

Integracijos procesą užbaigti planuojama iki 2016 m. rudens. Stojantieji VU Verslo mokyklos studijas galės rinktis jau šiais mokslo metais.

Parengta pagal Vilniaus universiteto, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top