Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Teismas nagrinės J. Miliaus ir Vyriausybės kanceliarijos ginčą

Teismas nagrinės J. Miliaus ir Vyriausybės kanceliarijos ginčą

LRT.lt
Spalio 28 dienos nutartimi Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė nagrinėti buvusio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Jono Miliaus skundą VMVT bei Lietuvos Respublikos vyriausybės kanceliarijai dėl vyriausybės nutarimo, kuriuo jis atleistas iš pareigų, panaikinimo, grąžinimo į pareigas ir vidutinio darbo užmokesčio priteisimo už visą priverstinės pravaikštos laiką, rašoma pranešime spaudai.

J. Milius prašo teismo jo atleidimą iš VMVT direktoriaus pareigų pagal vyriausybės rugsėjo 28 dienos nutarimą pripažinti neteisėtu, o jei vyriausybės rugsėjo 15 d. pasitarimo protokolinis sprendimas nebūtų teismo įvertintas kaip vyriausybės aktas, panaikinti vyriausybės rugsėjo 15 d. pasitarimo protokolinį sprendimą kaip neteisėtą.

Taip pat prašoma grąžinti pareiškėją į VMVT direktoriaus pareigas ir priteisti vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš pareigų dienos (spalio 5 d.) iki teismo sprendimo įvykdymo dienos arba darbo užmokesčio skirtumą už šį laikotarpį, jeigu pareiškėjas bus įsidarbinęs kitoje darbovietėje.

Pareiškėjas taip pat prašo kreiptis į Konstitucinį Teismą su prašymu nuspręsti, ar rugsėjo 15 dienos vyriausybės nutarimas ir juo remiantis priimtas vyriausybės rugsėjo 15 dienos pasitarimo protokolinis sprendimas atitinka Konstitucijos nuostatas, konstitucinį teisinės valstybės principą bei vyriausybės įstatymo nuostatas.

Parašykite komentarą

Top