Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Tel Avive – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto alumnų susitikimas

Tel Avive – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto alumnų susitikimas

Balandžio 7 dieną Tel Avive surengtas pirmasis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Izraelio alumnų susitikimas.

Šio vizito metu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto delegacija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Izraelio Schneiderio vaikų medicinos centru.

Izraelio Schneiderio vaikų medicinos centre pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp LSMU ir šio centro.
Izraelio Schneiderio vaikų medicinos centre pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp LSMU ir šio centro.

Susitikimo tikslas – prisiminti studijų metus, pristatyti LSMU pasiekimus ir iššūkius, už nuolatinę pagalbą ir paramą padėkoti Izraelyje gyvenantiems absolventams, baigusiems tuometinius Kauno medicinos institutą, Kauno medicinos akademiją, Kauno medicinos universitetą, Veterinarijos akademiją ir šiandienos Lietuvos sveikatos mokslų universitetą.

Iš kairės: Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, Lietuvos Respublikos ambasadorius Izraelio valstybėje Edminas Bagdonas, LSMU absolventas, vieno garsiausių pasaulyje Izraelio Schneiderio vaikų medicinos centro direktorius prof. Joseph'as Press'as, LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanas prof. dr. Žilvinas Padaiga. LSMU nuotr.
Iš kairės: Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas R. Paliukas, Lietuvos Respublikos ambasadorius Izraelio valstybėje E. Bagdonas, Izraelio Schneiderio vaikų medicinos centro direktorius prof. J. Press’as, LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanas prof. dr. Ž. Padaiga. LSMU nuotr.

Šiuo metu LSMU studijuoja 110 studentų iš Izraelio, tačiau šis skaičius – beveik 20-ies metų stropaus darbo rezultatas. Lietuvos Nepriklausomybės metais atsivėrusios perspektyvos universitetų tarptautinei veiklai suteikė galimybę tuometiniams Kauno medicinos universiteto studentams, dėstytojams ir mokslo darbuotojams užmegzti ryšius su užsienio aukštosiomis medicinos mokyklomis, ligoninėmis ir įsitraukti į tarptautinio bendradarbiavimo programas. Būtent Izraelis tapo viena iš strateginių šalių, kurioje universitetas nuolat plečia savo veiklą.

LSMU atstovai į Tel Avivą atvyko dar 1996 metais, vos tik susikūrus pirmajai Lietuvos Respublikos ambasadai Izraelyje. Pirmieji universiteto studentai iš Izraelio, studijuoti pradėję dar 1995–1996 metais, buvo litvakų vaikai. Labai greitai dabartinį Lietuvos sveikatos mokslų universitetą atrado ne tik izraeliečiai, kurie į savo šalį emigravo iš buvusios Sovietų Sąjungos, bet ir tie, kurie gimė ir augo savo šalyje.

Nepriklausomybės metais universitetą sėkmingai baigė 198 Izraelio piliečiai, dar didesnis skaičius gyvena ir dirba baigusiųjų tarybiniais metais ir išvykusių į šią šalį gyventi. LSMU alumnai sėkmingai dirba gydytojais, odontologais, vaistininkais, veterinarijos gydytojais, visuomenės sveikatos specialistais, yra privačių klinikų savininkai.

LSMU nuotr.
Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto padėka įteikta prof. Joseph’ui Press’ui – LSMU absolventui, Schneiderio vaikų medicinos centro direktoriui, – už aktyvų bendradarbiavimą su LSMU. LSMU nuotr.

Pirmąjį LSMU Izraelio alumnų susitikimą Tel Avive vedė ir M. K. Čiurlionio muzika papuošė LSMU prof. Dainius Pavalkis, sveikinimo žodžius susirinkusiems tarė Lietuvos Respublikos ambasadorius Izraelio Respublikoje J. E. Edminas Bagdonas, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, teleryšiu sveikino Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, universiteto absolventas – vieno garsiausių pasaulyje Izraelio Schneiderio vaikų medicinos centro direktorius, prof. Joseph’as Press’as (kuris taip pat yra baigęs tuometį Kauno medicinos institutą), LSMU kancleris prof. Henrikas Žilinskas, ypač daug pastangų į šį darbą įdėjusi prof. Angelija Valančiūtė, prof. Rimantas Benetis, kiti svečiai ir alumnai.

Beveik 200 susirinkusiųjų, šalių vėliavos, lietuviškas maistas ir gėrimai, įvairių laikotarpių populiari lietuviška muzika, fotografijomis iliustruoti studijų metai, Lietuvos vaizdai sukūrė nuostabią prisiminimų ir bendravimo atmosferą.

LSMU kancleris, ilgametis Kauno medicinos universiteto rektorius prof. Vilius Grabauskas apžvelgė universiteto istoriją nuo 1922 metų, prorektorė studijoms prof. Daiva Rastenytė pristatė universiteto bendruomenę, studijų ir mokslo programas, bendradarbiavimo su alumnais galimybes.

Bendradarbiavimo prioritetas – bendri mokslo ir verslo projektai, panaudojant universiteto slėniuose turimą infrastruktūrą.

Bendradarbiavimo prioritetas – bendri mokslo ir verslo projektai, panaudojant universiteto slėniuose turimą infrastruktūrą. Vienas iš sėkmingų tokių projektų pavyzdžių – JAV patentą gavęs LSMU profesoriaus, šių metų nacionalinės Mokslo premijos laureato Virgilijaus Ulozos bendras projektas su Izraelio partneriais „Balso šaltinio ekstrakcija nustatant maksimalią fazę“.

Taip pat sutarta dėl specialistų mainų, Izraelio studentų klinikinės praktikos galimybių alumnų vadovaujamose ligoninėse, skyriuose, centruose, paramos universiteto strateginiams projektams, informacijos apie universiteto veiklą sklaidos Izraelyje. LSMU ligoninės Kauno klinikų plėtrą ir strateginius tikslus pristatė LSMU Medicinos fakulteto dekanas prof. Algimantas Tamelis.

Lietuvos Respublikos ambasadorius Izraelio valstybėje  Edminas Bagdonas Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkui Raimundui Paliukui įteikė padėką už vizitą, surengtą į Izraelį.

Renginio metu Izraelio absolventams įteiktos padėkos už ilgalaikę ir nuolatinę paramą Lietuvos sveikatos mokslų universitetui.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto padėkos buvo įteiktos Ihudith ir Betzalel Taitz, kurių pagalba ir patarimai buvo labai reikšmingi pradedant darbą su studentais iš Izraelio (Ihudith yra LSMU absolventė), bei prof. Joseph’ui Press’ui – universiteto absolventui, Šchneiderio vaikų medicinos centro direktoriui, už aktyvų bendradarbiavimą su LSMU, šio susitikimo organizavimą.

Sėkmingai Izraelyje dirbantys LSMU absolventai ir jų šeimų nariai – geriausi Kauno ir Lietuvos ambasadoriai, universiteto pagalbininkai ir partneriai, draugai,  pasiryžę talkinti, toliau plėtojant LSMU ir Izraelio institucijų bendradarbiavimą.

Balandžio 7 dieną vizito, skirto pirmajam LSMU Izraelio alumnų susitikimui, metu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto delegacija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Izraelio Schneiderio vaikų medicinos centru.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko Raimundo Paliuko sveikinimo kalba Lietuvos sveikatos mokslų universiteto alumnų susitikime. LSMU nuotr.
Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko Raimundo Paliuko sveikinimo kalba Lietuvos sveikatos mokslų universiteto alumnų susitikime. LSMU nuotr.

Šio centro direktorius prof. Joseph’as Press’as – vienas žymiausių universiteto alumnų, 1978 m. baigęs tuometį Kauno medicinos institutą, puikiai kalbantis lietuviškai ir pasirengęs perduoti didžiulę savo ir kolegų patirtį bendradarbiauti visose vaikų ligų mokslo ir praktikos srityse.

Schneiderio vaikų medicinos centras – vienintelė Izraelio ir Artimųjų rytų trečio lygio ligoninė, teikianti absoliučiai visas diagnostikos ir gydymo paslaugas vaikams iki 18 metų.

Nuo įkūrimo 1991 m. centras įvykdė tikrą perversmą daugelyje vaikų ligų sričių ir tapo vienu pirmaujančių ligoninių pasaulyje. Čia gydomi vaikai ne tik iš Izraelio, Palestinos ir Jordanijos, bet ir Afrikos, Azijos ir Rytų Europos. Centre yra 250 lovų, kurių 43 proc. skirta skubiajai pagalbai – intensyvios terapijos, neonatologijos, nudegimų ir kt. Schneiderio vaikų medicinos centras – nacionalinis referencinis hematologijos-onkologijos, endokrinologijos ir diabeto, kardiologijos, organų ir kaulų čiulpų transplantacijos centras.

                                   Keletas faktų apie LSMU

– Lietuvos sveikatos mokslų universitete kas dešimtas studentas – iš užsienio šalies.
– Šiame universitete studijuoja beveik 700 užsienio šalių studentų.
– Didžiausios studentų bendruomenės – iš Švedijos, Izraelio, Ispanijos ir Vokietijos.
– Per 25-erius nepriklausomybės metus universiteto diplomai įteikti 778 užsienio šalių absolventams, iš kurių  198 – Izraelio piliečiai.
Parengta pagal Lietuvos sveikatos mokslų universiteto inform. / www.lsmuni.lt

Parašykite komentarą

Top