Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Tęsiamas Lietuvos ir Danijos karinis bendradarbiavimas

Tęsiamas Lietuvos ir Danijos karinis bendradarbiavimas

Birželio 21 dieną krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Rukloje (Jonavos raj.) susitikęs su Danijos gynybos ministru Peteriu Christensenu (Peter Christensen), pabrėžė Lietuvos ir Danijos glaudaus bendradarbiavimo tęstinumą.

www.kam.lt nuotr.
www.kam.lt nuotr.

„Nuo pat pradžių Danija yra mūsų ypatingas partneris kuriant Lietuvos ginkluotąsias pajėgas. Po daugiau nei dvidešimt metų danų kariai – vis dar šalia mūsų, palaiko mus naujų grėsmių akivaizdoje. Toliau tęsime glaudų Lietuvos ir Danijos karinį bendradarbiavimą, stiprinsime tarpusavio sąveiką bendrose pratybose “, – susitikimo metu kalbėjo ministras J. Olekas.

Lietuvos ir Danijos gynybos ministrai Gaižiūnų poligone dalyvavo tarptautinių pratybų „Geležinis Vilkas 2016“, kuriose apie 1 500 karių iš Danijos, JAV, Lietuvos, Liuksemburgo, Prancūzijos ir Vokietijos treniravosi veikti kartu, uždarymo ceremonijoje.

Ministrai Gaižiūnuose susitiko ir su gausiausiai pratybose „Geležinis Vilkas 2016″ dalyvavusiais danų kariais. Jų į pratybas Lietuvoje šiais metais atvyko apie 1,2 tūkst., Danijos kariai atsigabeno ir per 500 vienetų įvairios kovinės ir logistinės technikos. Tai jau antras kartas, kai Danija į Lietuvą pratyboms atsiunčia per 1 tūkst. karių.

Pratybose „Geležinis Vilkas 2016“ treniravosi ir buvo vertinama Danijos divizijos 2-osios brigados karių pagrindu suformuota bataliono dydžio kovinė grupė, kuri rengiasi 2017 metais budėti Jungtinės Karalystės vadovaujamose NATO ypač greito reagavimo pajėgose. Šios grupės sudėtyje dalyvauja ir kartu treniruojasi Lietuvos karių kuopa iš LDK Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono.

Tarptautinės lauko taktinės pratybos „Geležinis Vilkas 2016“ – pratybų „Kardo kirtis 2016“ dalis.

Lietuvos ir Danijos gynybos ministrai susitikimo metu aptarė liepos 8–9 d. vyksiančio NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje klausimus, paramą Ukrainai, migrantų krizę Europoje.

Parengta pagal Krašto apsaugos ministerijos inform., www.kam.lt

Parašykite komentarą

Top