Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Tikėjimas ir viltis įkvėpė mūsų tautą

Tikėjimas ir viltis įkvėpė mūsų tautą

„Šiandien minime tragiškiausių mūsų tautai įvykių – masinių trėmimų 75-metį. Visada jausime, kiek daug iš Lietuvos buvo atimta ir kokie tvirti, nepalaužiami turime būti, saugodami savo Tėvynę“, – pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seime dalyvaujanti iškilmingame minėjime, skirtame Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti.

Gedulo ir vilties dieną, Lietuvai minint 75-ąsias masinių trėmimų pradžios metines, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pažymi, kad tikėjimas Tėvynės idealais visada vienijo mūsų tautą bendram Nepriklausomybės siekiui.

Prezidentūros kanceliarijjos nuotr. /R. Dačkaus nuotr./www.lrp.lt
Prezidentūros kanceliarijjos nuotr. /R. Dačkaus nuotr./www.lrp.lt

Pasak premjero, tai, kad šiandien mes gyvename laisvoje valstybėje, kuriame ją kartu su kitomis Europos Sąjungos tautomis, o mūsų saugumą užtikrina NATO, yra  milžiniška Lietuvos pergalė.

„Pergalė, į kurią ėjome apraudodami mirusiuosius Sibiro ledynuose, su siaubu žvelgdami į žuvusiųjų partizanų kūnus miestelių aikštėse. Mes nugalėjome, nes buvome įkvėpti ateities laisvės, vedami tikėjimo, – sakė Vyriausybės vadovas. – Aš lenkiu galvą prieš visus, kurie išgyveno didelio sielvarto ir gedulo kupinas dienas, bet visiems amžiams pasėjo viltį ir tikėjimą Lietuva. Todėl mes visomis išgalėmis privalome vykdyti jų priesakus Tėvynei, atvežtus iš svetimos amžinojo įšalo žemės“.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius antradienį Seime dalyvauja iškilmingame minėjime, skirtame Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti.

Parengta pagal LR Vyriausybės, Prezidentūros kanceliarijos inform., www.lrv.lt, www.lrp.lt

Parašykite komentarą

Top