Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Turime išlikti konkurencingi

Turime išlikti konkurencingi

Kovo 31 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius apsilankė 21-osios tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi…2016“ atidarymo šventėje.

„Šiomis dienomis Kaune vyksta dvi didžiulės tarptautinės žemės ūkio parodos. Šie renginiai – tai įrodymas, kokią ypatingą vietą Lietuvoje užima žemės ūkio sektorius. Žemdirbystė – tai ir verslas, ir gyvenimo būdas, ir mūsų krašto šaknys“, – sakė Vyriausybės vadovas A. Butkevičius. 

Ministras Pirmininkas pabrėžė, jog lietuviška produkcija garsi ir paklausi ne tik kaimyninėse šalyse. „Gera žinia apie Lietuvoje gaminamus aukščiausio lygio maisto produktus pasiekia tolimiausius pasaulio taškus. Štai pernai gauti leidimai eksportuoti lietuviškus mėsos ir pieno gaminius 11-oje šalių, esančių įvairiausiuose kontinentuose: Afrikoje, Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Europoje“, – vardijo premjeras.

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad, atsiveriant naujoms galimybėms, ūkininkams būtina išlikti konkurencingiems. „Didelėms rinkoms reikia didelio kiekio produkcijos, o to negali pasiūlyti pavieniai ūkiai ar nedidelės bendrovės. Turime stiprinti kooperacinį judėjimą, nes tik sujungdami jėgas ir perimdami europietišką patirtį, išsilaikysime šiame permainingame pasaulyje“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Premjero teigimu, Lietuvoje į kooperatyvus yra susijungę tik apie 20 procentų žemdirbių, tuo metu Europos Sąjungoje – apie 80 procentų.

Renginio metu Ministras Pirmininkas sakė, jog Vyriausybė puikiai supranta Lietuvos ūkininkų padėtį ir aktyviai ieško būdų, kaip sušvelninti pasaulinių rinkų nuosmukio padarinius.

Jau 21-ą kartą Aleksandro Stulginskio universiteto rengiama paroda „Ką pasėsi…“ atspindi žemės ūkio pažangą nepriklausomybės metais. Čia eksponuojamos žemės ūkio technikos naujovės, galima susipažinti su  edukacine programa, susipažinti su naujovišku ūkių valdymu ir inovacijomis žemės ūkyje.

Šiemet „Ką pasėsi… 2016“ dalyvauja 343 firmos ir organizacijos, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų tiek iš Lietuvos, tiek ir iš užsienio. Iš viso parodos dalyviai laukia svečių iš 20 pasaulio šalių, tarp jų Indijos ir Japonijos.

Parengta pagal Vyriausybės kanceliarijos ir BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top