Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Ūkio ministerija – apie verslą ir parodas

Ūkio ministerija – apie verslą ir parodas

VERSLUI DALYVAUTI TARPTAUTINĖSE PARODOSE PASKIRSTYS 6,5 MLN. EUR INVESTICIJŲ

Verslui dalyvauti tarptautinėse parodose bus paskirstyta 6,5 mln. eurų ES investicijų.

Siekdama padėti išlaikyti turimas eksporto pozicijas užsienio rinkose ir skverbtis į naujas rinkas bei skatinti eksporto plėtrą, Ūkio ministerija pagal priemonę „Naujos galimybės LT“ įmonėms paskirstys 6,5 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų dalyvauti tarptautinėse parodose.

„Ūkio ministerija jau buvo paskelbusi vieną kvietimą įmonių grupiniam dalyvavimui parodose. Pagal ankščiau skelbtą kvietimą jau paskirstyta 4,22 mln. eurų 17-ai grupinių projektų įgyvendinti. Šį kartą kvietimas skirtas individualiam labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių dalyvavimui parodose. Kviečiu verslininkus aktyviai pasinaudoti ES investicijų teikiamomis galimybėmis“, – sakė ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pareiškėjais gali būti labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip vienerius metus, kurios vidutinės metinės pajamos per pastaruosius 3 finansinius metus arba per laiką nuo įmonės įregistravimo dienos (jeigu įmonė vykdė veiklą mažiau negu 3 finansinius metus) yra ne mažesnės kaip 145 000 eurų.

Pagal priemonę „Naujos galimybės LT“ verslininkams bus finansuojama stendo nuoma, jo sukūrimo, eksploatavimo ir pervežimo išlaidos įmonei dalyvauti bet kurioje tarptautinėje parodoje. Taip pat bus finansuojamos parodos ploto nuomos, dalyvio registracijos mokesčio, kelionės ir gyvenimo šalyje, kurioje vyksta paroda, išlaidos, taikant fiksuotuosius įkainius.

Didžiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma yra 45 000 eurų, mažiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma – 5000 eurų.

Daugiau informacijos apie kvietimo sąlygas galima rasti adresu http://ukmin.lrv.lt ir www.lvpa.lt. Siekdamas gauti finansavimą pareiškėjas turi užpildyti paraišką, skelbiamą ES struktūrinių fondų svetainėje www.esinvesticijos.lt. Paraiškas galima teikti iki š. m. rugpjūčio 3 dienos.

Iš viso pagal priemonę „Naujos galimybės LT“ per 2014–2020 m. bus paskirstyta 28,9  mln. eurų ES investicijų.

NEIŠNAUDOTOS BEPILOČIŲ ORLAIVIŲ GALIMYBĖS

Siekiant paskatinti aktyviau domėtis bepiločiais orlaiviais, supažindinti su šių technologijų pranašumais, aptarti jų taikymo galimybes visuomenės poreikiams, š. m. birželio 2 d. Paluknio aerodrome organizuojama bepiločių orlaivių konferencija ir jų paroda.

„Bepiločių orlaivių sektoriaus komercinis potencialas itin didelis, matome spartų šio tipo orlaivių panaudojimo galimybių augimą visame pasaulyje, todėl svarbu kaip galima plačiau panaudoti šias inovatyvias technologijas ir viešajame sektoriuje. Pavyzdžiui, naudojant šias skraidykles galima palengvinti pasieniečių, aplinkosaugininkų, policijos ir daugelio kitų valstybės institucijų ir tarnybų darbą, padėti jį atlikti efektyviau ir pigiau. Tikimės, kad šis renginys paskatins valstybės institucijas aktyviau naudotis inovatyviomis technologijomis“, – teigė ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Antrą kartą organizuojamas renginys suburs viešojo sektoriaus, verslo ir mokslo atstovus, technologijų kūrėjus ir visus besidominčius technologijų naujovėmis įdomiai padiskutuoti ir pasidalyti patirtimi. Konferencijoje bus kalbama apie bepiločių orlaivių teisinio reglamentavimo problemas, aptariami būdai ir priemonės, kaip pažaboti neteisėtą bepiločių orlaivių naudojimą, ir kitos aktualios temos. Taip pat bus pristatomi Lietuvos pasiekimai – pademonstruota, kokias technologijas yra pajėgūs sukurti įvairiuose projektuose bendradarbiaujantys Lietuvos mokslo ir verslo atstovai.

Pasak Bepiločių orlaivių naudotojų asociacijos prezidento Antano Gedvilo,  jau dabar Lietuvoje sukurtos technologijos leidžia daryti kone stebuklus. „Sėdėdamas savo namuose, kompiuterio monitoriaus ekrane galiu sekti savo į orą pakelto lėktuvo skrydžio trajektoriją, jį valdyti, su jame sumontuota vaizdo perdavimo sistema galiu tiesiogiai stebėti ir filmuoti bei fotografuoti vaizdus, kurių raiška yra aukščiausios kokybės“, – teigė A. Gedvilas.

„Sumontavus šią naujovę pasienio zonoje, galima sekti kontrabandininkus ir stebėti, kas aplinkui vyksta dieną ir naktį, iš bet kokios vietos, pavyzdžiui, sėdint kabinete Vilniuje“, – sako A. Gedvilas.

Savo įžvalgomis birželio 2 d. konferencijoje dalysis entuziastai praktikai, pranešimus taip pat skaitys specialistai Civilinės aviacijos administracijos ir kitų organizacijų, verslo atstovai.

Konferencija „Bepiločių orlaivių praktinis panaudojimas Lietuvoje“ vyks Paluknio aerodrome (Nuokalnės g. 22, Paežerėlių kaimas, Trakų rajonas). Renginį organizuoja Ūkio ministerija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Ūkio ministerijos inform.

Parašykite komentarą

Top