Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Ūkio ministras M. Sinkevičius susitiko su „Uber“ atstovais

Ūkio ministras M. Sinkevičius susitiko su „Uber“ atstovais

Mindaugas Janulionis

Ūkio ministras M. Sinkevičius susitiko su pavėžėjimo paslaugas Lietuvoje teikiančios įmonės „Uber“ vadovu Baltijos šalims E. Metsaru, su kuriuo aptarė keleivių vežimo reguliavimo klausimus ir būdus, kaip pagerinti investicinę aplinką, kad į Lietuvą būtų pritraukta dar daugiau užsienio investuotojų.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojęs Kelių transporto kodeksas nustatė supaprastintas taisykles ir pavėžėjimo paslaugų reikalavimus, tačiau buvę rinkos dalyviai (tradicinės taksi įmonės) skundžiasi nesąžininga konkurencija ir jiems taikomais griežtesniais reikalavimais.

Susitikimo metu ūkio ministras M. Sinkevičius išdėstė, kad Ūkio ministerijos požiūris nesikeičia – svarbu sudaryti inovatyviam verslui palankias sąlygas. „Pasisakome už tai, kad būtų mažinami biurokratiniai pavėžėjimo paslaugų reikalavimai. Esame pasirengę kalbėtis su Susisiekimo ministerija dėl Kelių transporto kodekso projekte išdėstytų papildomų reikalavimų, kurie, mūsų manymu, nėra būtini.“

Pasak ūkio ministro, kai įstatymo projektas, kuris padidins administracinę naštą verslui, bus svarstomas Vyriausybėje, Ūkio ministerija nerems papildomų „Uber“ veiklos apribojimų. „Lietuva turi būti atvira inovatyviems verslo modeliams, kurie garsina jos vardą pasaulyje“, – sako ministras M. Sinkevičius.

Kai „Uber“ pradėjo veiklą Lietuvoje, tokių paslaugų reguliavimo šalyje nebuvo. Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojęs Kelių transporto kodeksas nustatė supaprastintas taisykles ir pavėžėjimo paslaugų reikalavimus, tačiau buvę rinkos dalyviai (tradicinės taksi įmonės) skundžiasi nesąžininga konkurencija ir jiems taikomais griežtesniais reikalavimais.

Šiuo metu Susisiekimo ministerijos pateiktame Kelių transporto kodekso projekte siūloma nustatyti naujus reikalavimus – vairuotojai vežti keleivius už atlygį lengvaisiais automobiliais galės tik turėdami ne mažesnį kaip 3 metų vairavimo stažą, taip pat turės ženklinti automobilius specialiais ženklais ir kt.

 

Parašykite komentarą

Top