Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Ukrainoje – nauja Lietuvos kariuomenės instruktorių pamaina

Ukrainoje – nauja Lietuvos kariuomenės instruktorių pamaina

Gegužės 7 d. Tarptautiniame taikos palaikymo mokymo centre, Javorivo (Yavoriv) poligone, Ukrainos karių mokymo misiją pradėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių instruktorių pamaina.

www.kam.lt nuotr.
www.kam.lt nuotr.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai pakeitė šioje Ukrainos karių rengimo misijoje dviejų mėnesių rotaciją baigusius Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karius. Lietuvos karių instruktorių pamainą sudaro 16 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių. Grupei vadovauja majoras Donatas Antanevičius.

Ši Krašto apsaugos savanorių pajėgų pagrindu sudaryta karių grupė yra jau penktoji Lietuvos karinių instruktorių pamaina, prisidedanti prie Ukrainos karių rengimo. Kariai Ukrainoje, kartu su JAV ir Kanados kariais vykdo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų rengimą, organizuoja individualias ir kolektyvines pratybas, pagal NATO standartus moko ukrainiečius operacijų planavimo ir valdymo procedūrų.

Lietuvos kariuomenės indėlis į JAV vykdomą Ukrainos kariuomenės rengimo programą yra dalis teikiamos paramos rengiant Ukrainos karius. Ukrainos kariai yra kviečiami dalyvauti įvairiuose Lietuvoje kariuomenės mokymo įstaigose vykstančiuose kursuose, kartu su kitomis Baltijos valstybėmis Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokymus Baltijos gynybos koledže Tartu, Estijoje.

Praėjusiais metais dvi Lietuvos instruktorių pamainos Ukrainoje padėjo rengti Ukrainos nacionalinės gvardijos karius, o nuo lapkričio mėnesio Lietuvos kariai kartu su sąjungininkais pradėjo rengti reguliarios kariuomenės padalinius. Praėjusiais metais taip pat ir Lietuvos kariuomenės paramedikai drauge su amerikiečiais prisidėjo rengdami Ukrainos kariuomenės kolegas.

Parengta pagal www.kam.lt

Parašykite komentarą

Top