Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Ukrainos specialistai perima Lietuvos patirtį

Ukrainos specialistai perima Lietuvos patirtį

ukr4

Šią savaitę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) lankosi  Ukrainos valstybinės maisto saugos ir vartotojų apsaugos tarnybos ekspertai. Specialistų delegacija atvyko pagal Europos Sąjungos (ES) Dvynių projektą „Parama įgyvendinant sanitarijos ir fitosanitarijos priemonių įsipareigojimus pagal ES ir Ukrainos asociacijos susitarimą“.

Svečiai buvo supažindinti su VMVT vykdoma valstybine kontrole gyvūnų sveikatingumo ir gerovės bei maisto saugos srityse, šios kontrolės pagrindiniais principais, institucijos struktūra. Didelis dėmesys buvo skiriamas šalutinių gyvūninių produktų (ŠGP) rinkimo, gabenimo, apdorojimo, perdirbimo ir sandėliavimo klausimams.

Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute Ukrainos ekspertai domėjosi gyvūninės kilmės laboratorinių mėginių tiriamųjų duomenų rinkimu ir analize, skerdenų ir rastų negyvų gyvūnų mėginių šalinimo problemomis, dalyvavo diskusijose.

,,Džiaugiamės, kad galimybė perduoti mūsų integracijos į ES procesą patirtį patikėta mums. Tai labai svarbus mūsų šalies maisto ir veterinarijos kontrolės įvertinimas. Esu įsitikinęs, kad šis bendradarbiavimas bus efektyvus ir naudingas ne tik Ukrainos, bet ir mūsų specialistams“, – komentavo VMVT direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Delegacija stebėjo gyvulių skerdimą UAB „Utenos mėsa“ skerdykloje, Alantos technologijos ir verslo mokykloje susipažino su biodujų jėgainės veikla, UAB „Biodegra“ galėjo įvertinti atliekų tvarkymo sistemą.

Taip pat  numatyti vizitai į šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo įmonę UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“, Klaipėdos VMVT ir UAB ,,Mars Lietuva“ Gargžduose.

„Įsibėgėjus Europos Sąjungos (ES) Dvynių projekto įgyvendinimo darbams, Ukrainos kolegos mokomi ir konsultuojami valstybinių maisto ir pašarų laboratorijų modernizavimo, pažangesnių laboratorinių tyrimų metodų diegimo ir kitais klausimais.

Džiaugiamės, kad galimybė perduoti mūsų integracijos į ES procesą patirtį patikėta mums. Tai labai svarbus mūsų šalies maisto ir veterinarijos kontrolės įvertinimas. Esu įsitikinęs, kad šis bendradarbiavimas bus efektyvus ir naudingas ne tik Ukrainos, bet ir mūsų specialistams“, – komentavo VMVT direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Šis Dvynių projektas pradėtas įgyvendinti šių metų sausio mėnesį. Tai septintas tarptautinis projektas, kurį laimėjo VMVT. Šį kartą projekto partneriai – Italijos G. Caporale zooprofilaktikos institutas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir www.verslaspolitika.lt inf.

Parašykite komentarą

Top