Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Už tausią augalų apsaugą

Už tausią augalų apsaugą

Tausus augalų apsaugos produktų naudojimas rūpi visoms ES narėms, todėl visų ES valstybių narių atstovai pritarė Mažos rizikos produktų gausinimo ir integruotos kenkėjų kontrolės spartinimo įgyvendinimo planui Liuksemburge vykusiame Europos Sąjungos Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje.

www.zum.lt nuotr.
www.zum.lt nuotr.

Šiame posėdyje dalyvavo ir Lietuvos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Europos Tarybos posėdyje pritarimą planui išsakė ir eurokomisaras Vytenis Andriukaitis.

Šio plano tikslas – didinti mažos rizikos augalų apsaugos produktų, kuriuos naudojant nepageidautini veiksniai žmonių sveikatai ir aplinkai yra kur kas mažesni, pasirinkimą, skatinti naudoti saugesnius kenksmingų organizmų kontrolės būdus, kad augalai augtų kuo sveikesni, o žemės ūkio ekosistemos būtų kuo mažiau pažeidžiamos, taip pat aktyviau remti alternatyvių augalų apsaugos metodų tyrimus ir plėtrą.

Jei šis planas bus įgyvendinamas sėkmingai, mūsų žemdirbiai turės didesnes galimybes naudoti mažos rizikos augalų apsaugos produktus, o taikant naujausius saugesnius augalų apsaugos ir kenkėjų kontrolės metodus,  mažės rizika žmonių ir gyvūnų sveikatai bei aplinkai.

Žemdirbiai galės naudoti mažos rizikos augalų apsaugos produktus.

Mažos rizikos produktų gausinimo ir integruotos kenkėjų kontrolės spartinimo įgyvendinimo planą paruošė ES valstybių narių, Europos Komisijos ir Europos Maisto Saugos Agentūros darbo grupė, kuri buvo sudaryta atsižvelgiant į 2015 m. liepos mėn. ES Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje Nyderlandų išsakytą iniciatyvą suvienyti pastangas ES lygiu, kad būtų spartinamas tausus augalų apsaugos produktų naudojimas.

Šiai iniciatyvai pritarė dauguma Bendrijos valstybių narių. Lietuvai planą rengusioje darbo grupėje atstovavo Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Augalų apsaugos produktų registravimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Raimonda Grigaitė.

Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos inform., www.zum.lt

Parašykite komentarą

Top