Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Užsienio lituanistinėms mokykloms – lietuvių kalbos testavimas

Užsienio lituanistinėms mokykloms – lietuvių kalbos testavimas

Švietimo ir mokslo ministerija, įvertinusi šiuo metu egzistuojančius lietuvių kalbos mokėjimo vertinimo būdus, inicijavo vieningos lietuvių kalbos testavimo sistemos, skirtos užsienio lietuviams ir užsieniečiams, sukūrimą.

Ši sistema bus kuriama orientuojantis į Bendruosius Europos kalbų mokymosi, mokymo ir vertinimo metmenis, atsižvelgiant į Lietuvos kultūrines tradicijas, kalbų mokymosi poreikius, švietimo sistemos ypatumus ir specifinį lituanistinių mokyklų, veikiančių įvairiose užsienio šalyse, kontekstą.

Apie vieningos lietuvių kalbos testavimo sistemos kūrimą buvo diskutuota per Švietimo ir mokslo ministerijos ir užsienio lietuvių bendruomenių švietimo tarybų pirmininkų susitikimą. Susitikime dalyvavo Australijos, JAV, Kaliningrado srities, Vokietijos, Airijos, Jungtinės Karalystės švietimo tarybų atstovai. Diskusijos metu buvo pristatytas Švietimo ir mokslo ministerijos užsakymu, bendradarbiaujant su JAV Švietimo taryba, VU Lituanistinių studijų katedros parengtas ir keliose JAV lituanistinėse mokyklose 2016 m. pavasarį išbandytas Bandomasis lietuvių kalbos mokėjimo lygio įvertinimo testas.

Testavimo sistema lituanistinių mokyklų mokytojams padės diferencijuoti mokymą pagal atitinkamus lygius. Tai bus pagalba lituanistinių mokyklų mokiniams bei jų tėvams: jie aiškiai, pagal objektyvius kriterijus žinos, ką vaikai jau moka, o dėl ko dar reikia pasistengti.

Parengta pagal Švietimo ir mokslo ministerijos inform., www.smm.lt

Parašykite komentarą

Top