Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Užsienio reikalų ministras – Stambule

Užsienio reikalų ministras – Stambule

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 23–24 dienomis Stambule dalyvauja pirmajame Jungtinių Tautų surengtame Pasaulio valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime, skirtame humanitarinei pagalbai.

Kalbėdamas plenarinėje renginio sesijoje ministras akcentavo, kad besikeičiančiame globaliame kontekste ir vis sudėtingesnėse krizėse būtina skatinti tikrą pasaulinę partnerystę ir dalytis atsakomybe siekiant humanitarinės pagalbos efektyvumo.

Ministras taip pat pabrėžė būtinybę skirti daugiau politinių pastangų konfliktų prevencijai ir jų sprendimui, nes tik mažindami konfliktų skaičių ir apimtis, galime sumažinti ir lėšų humanitarinei pagalbai poreikį.

Lietuva įsipareigojo tęsti aktyvią politinę lyderystę ir pastangas siekiant konfliktų Europos Sąjungos Rytų kaimynystėje sprendimo, skatinti laikytis tarptautinių humanitarinės teisės normų visame pasaulyje, prisidėti prie tarptautinių pastangų sudarant didesnes galimybes moterims dalyvauti taikos procesuose, tęsti humanitarinės pagalbos teikimą.

Ministras informavo apie Lietuvos užsienio reikalų ministerijos priimtą sprendimą paremti naują Jungtinių Tautų, valstybių ir pilietinės visuomenės sukurtą „Globalų moterų, taikos ir saugumo darbotvarkės įgyvendinimo instrumentą“, kuriam šiais metais bus pervestas 10 tūkst. eurų įnašas.

Susitikimo Stambule tikslas – imtis konkrečių veiksmų siekiant patobulinti humanitarinės pagalbos teikimo sistemą, kad ji gebėtų patenkinti XXI amžiaus augančius humanitarinės pagalbos poreikius.

Šiuo metu daugiau nei 125 milijonams žmonių pasaulyje reikia humanitarinės pagalbos, o priverstųjų palikti savo namus skaičius yra didžiausias nuo Antrojo pasaulinio karo. Didžiausia humanitarinio finansavimo poreikio dalis yra skirta konfliktų zonose kenčiantiems žmonėms.

Dviejų dienų aukščiausio lygio susitikime dalyvauja pasaulio valstybių ir vyriausybių vadovai, tarptautinių, regioninių ir nevyriausybinių organizacijų, privataus sektoriaus atstovai, palaikydami Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus iniciatyvą visiems kartu ieškoti naujų ir efektyvių būdų, kad humanitarinė pagalba pasiektų visus kenčiančius.

Šiam susitikimui Jungtinės Tautos paskelbė specialią ataskaitą, kurioje išdėstyta „Darbotvarkė žmonijai“, skelbianti, kad pasaulio lyderiai turi įsipareigoti pokyčiams, užtikrindami globalią lyderystę siekiant konfliktų prevencijos ir jų sprendimo; humaniškumą užtikrinančių normų laikymąsi; nepalikti nė vieno nuošalyje ir reaguoti į masinio perkėlimo iššūkius; siekti pagalbos poreikių patenkinimo ir laipsniško mažinimo, investuoti į žmoniją.

Parengta pagal Užsienio reikalų ministerijos inform., www.urm.lt

Parašykite komentarą

Top