Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > V. Aleknaitė-Abramikienė išrinkta ESBO Parlamentinės Asamblėjos viceprezidente

V. Aleknaitė-Abramikienė išrinkta ESBO Parlamentinės Asamblėjos viceprezidente

2016 -07-08

Gruzijos sostinėje Tbilisyje vyko 25-oji ESBO PA sesija. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė išrinkta į vieną aukščiausių Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Parlamentinės Asamblėjos (PA) postų. Ji – pirmoji Lietuvos politikė, išrinkta į viceprezidentės pareigas antrai trejų metų kadencijai.

Vilija Aleknaitė-Abramikienė viceprezidentės pareigose po slapto Asamblėjos narių balsavimo pradėjo dirbti dar 2013 metais. ESBO – didžiausia pasaulyje tarptautinė organizacija, vienijanti 57 Šiaurės Amerikos, Europos bei Centrinės Azijos šalis. Lietuva šioje organizacijoje – nuo 1991 m., ESBO mūsų šalis pirmininkavo 2011 m. – pirmoji iš Baltijos valstybių.

„Asamblėjoje mane pažįsta kaip agresyvios Kremliaus politikos kritikę ir nuolatinę rezoliucijų bei jų pataisų teikėją. Suprantama, jog ir mano poziciją palaiko tik tie, kurie realistiškai vertina Rusiją. Faktas, jog Europos liaudies partija ir transatlantinė bendruomenė šioje sudėtingoje organizacijoje išlaiko savo įtaką. Džiaugiuosi, kad 57 šalims atstovaujantys parlamentarai manimi pasitiki. Tai savotiškas stebuklas, kadangi vis didesnę įtaką organizacijoje įgyjančiai Rusijai esu daugiau nei neparanki.“, – sakė V. Aleknaitė- Abramikienė.

Baigiamųjų debatų metu Jungtinės Karalystės atstovai viešai pareiškė, kad Lietuvos delegacija savo indėliu reikšmingai pagerino Politikos ir saugumo komiteto rezoliuciją. Tai buvo didžiulis V. Aleknaitės – Abramikienės ir ją konsultavusių Lietuvos užsienio politikos ekspertų pastangų ir darbo įvertinimas.

Tbilisio deklaracijoje esama svarbių paragrafų dėl padėties Ukrainos Rytuose, militarizacijos ir žmogaus teisių pažeidimų Rusijos okupuotame ir aneksuotame Kryme, Rusijos trukdymų laisvai veikti ir grasinimų ESBO stebėjimo misijos nariams Ukrainoje, karo propagandos skleidimo viešojoje erdvėje, padėties Gruzijoje, Moldovoje ir kt.

www.verslaspolitika inf.

Parašykite komentarą

Top