Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Valdančioji koalicija neskuba svarstyti Prezidentės vetuotų įstatymų

Valdančioji koalicija neskuba svarstyti Prezidentės vetuotų įstatymų

2016-07-11

Valdančiosios koalicijos politinė taryba nutarė šią savaitę nešaukti neeilinio Seimo posėdžio ir nesvarstyti Prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuotų Darbo kodekso ir Pagalbinio apvaisinimo įstatymų. Kiek anksčiau premjeras A.Butkevičius yra sakęs, kad vetuotą Darbo kodeksą Seimas tikriausiai svarstys dar liepą,o neeilinį posėdį žadėta sušaukti liepos 11 arba 12 dieną.

Tuomet Algirdas Butkevičius išreiškė apgailestavimą dėl Prezidentės Dalios Grybauskaitės priimto sprendimo vetuoti naująjį Darbo kodeksą. Premjero nuomone, Prezidentė, vetuodama naują DK, pasidavė nedidelės, bet triukšmingos grupės pareiškimams, jog šis dokumentas esą neužtikrina pakankamo socialinio jautrumo.

„Vyriausybė įsitikinusi, kad DK projektas buvo pakankamai išdiskutuotas, nes diskusijos vyko metus. Todėl Kodeksas reikalingas toks, koks buvo priimtas Seime“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Tuo tarpu Prezidentės požiūriu dauguma kodekso nuostatų yra reikalingos ir turi būti kaip galima greičiau įgyvendintos, nes senasis kodeksas stabdo valstybės pažangą.

Tačiau, kaip pranešė Prezidentės spaudos tarnyba, šalies vadovės nuomone, naujajame didelės svarbos ir apimties dokumente liko paminti pažeidžiamiausių žmonių poreikiai.

Iš viso darbuotojo naudai Prezidentė siūlo pataisyti 22 nuostatas iš 260 Darbo kodekso straipsnių, kad balansas tarp darbdavio interesų ir darbuotojų apsaugos būtų atkurtas, išsaugant esmines darbo santykių reformai būtinas nuostatas.

Prezidentė į Darbo kodeksą pirmiausia grąžina konstitucinę nuostatą, kad darbuotojas socialiniu požiūriu yra silpnesnė, mažiau derybinių galių turinti darbo santykių šalis. Kilus ginčui kodekso nuostatos turi būti aiškinamos darbuotojo naudai.

„Apgailestaujame, kad prezidentė vetavo vieną svarbiausių įstatymų, kuris užtikrintų didesnį Lietuvos konkurencingumą ir lankstumą darbo santykių srityje. Laikausi nuomonės, kad reikalingas toks DK, koks buvo priimtas Seime. Tai reiškia, kad veto turėtų būti atmestas. Priešingu atveju, jeigu nebus sugebėta atmesti veto, turėsime seną, nemodernų DK, kuris neatitinka šiuolaikinių reikalavimų“, – įsitikinęs A. Butkevičius.

Prezidentės dekrete pateiktos pastabos apima 73 DK straipsnius iš 260-ties, tačiau neatmetama galimybė, kad vetuoti Darbo kodekso ir Pagalbinio apvaisinimo įstatymai bus svarstomi tik eilinėje Seimo rudens sesijoje, kuri prasidės rugsėjo 10 d.

Valdančiojoje koalicijoje šiuo metu yra 78 Seimo nariai, o norint atmesti prezidento veto, užtenka, kad už tai balsuotų 71 Seimo narys.

www.verslaspolitika.lt inf.

 

Parašykite komentarą

Top