Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > „Valstiečiai“ tvirtina jau turintys kandidatus į visas ministerijas

„Valstiečiai“ tvirtina jau turintys kandidatus į visas ministerijas

LRT RADIJAS, LRT.lt
Valstiečių ir žaliųjų sąjunga tvirtina turinti kandidatus į visas ministerijas, tačiau pavardės bus atskleistos vėliau.

LRT RADIJUI galimas kandidatas į premjerus Saulius Skvernelis teigia, kad partija kandidatūras rinkosi pagal kompetenciją, atsakingumą ir sąžiningumą.

Daugiausiai mandatų gavusi ir valdančiąją koaliciją formuojanti partija vadovaus 11-ai ministerijų, socialdemokratai – trims. Tuo metu konservatoriai, liberalai ir „Tvarkos ir teisingumo“ partija apsisprendė dirbti opozicijoje.

Tik Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga žada pirmadienį apsispręsti, ar palaikys valdančiuosius Seime, ar eis į opoziciją.

Konservatoriai ir liberalai pareiškė, kad sieks jiems pagal Seimo statutą priklausančių vadovų postų Seimo Audito komitete bei Antikorupcijos komisijoje, taip pat galbūt Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje.

TS-LKD Seime frakcijos vadovybė nusprendė į Seimo Audito komiteto pirmininkes siūlyti buvusią finansų ministrę ir buvusią Lietuvos banko pirmininko pavaduotoją Ingridą Šimonytę.

Konservatoriai, liberalai ir „tvarkiečiai“ naujajame Seime apsisprendė dirbti opozicijoje ir žada būti reiklūs bei principingi valdantiesiems. Tik Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga žada pirmadienį apsispręsti, ar palaikys valdančiuosius Seime, ar eis į opoziciją.

Didžiausios opozicinės frakcijos – konservatoriai ir liberalai – jau pareiškė, kad sieks jiems pagal Seimo statutą priklausančių vadovų postų Seimo Audito komitete bei Antikorupcijos komisijoje, taip pat galbūt Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje.

Tačiau Seimo Audito komiteto pirmininko postą valdančiąją koaliciją formuojantys „valstiečiai“ linkę atiduoti Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai, taip siekiant užsitikrinti šios partijos atstovų, formaliai nesijungiančių į koaliciją, paramą tam tikrais klausimais.

TS-LKD Seime frakcijos vadovybė nusprendė į Seimo Audito komiteto pirmininkes siūlyti buvusią finansų ministrę ir buvusią Lietuvos banko pirmininko pavaduotoją Ingridą Šimonytę.

Liberalų sąrašo lyderis, būsimasis frakcijos vadovas Eugenijus Gentvilas sako, kad liberalai sieks, jog jiems atitektų Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko postas. Šią kadenciją minėtai komisijai vadovavo liberalų atstovas Vitalijus Gailius.

Seimo statutas numato, kad Biudžeto ir finansų komiteto bei Audito komiteto pirmininku arba jo pavaduotoju renkamas opozicinės frakcijos arba frakcijų koalicijos, turinčios daugiau kaip pusę Seimo mažumai priklausančių Seimo narių, atstovas.

Parašykite komentarą

Top