Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Valstybės kontrolė patvirtino 2016–2019 m. ekonominės raidos scenarijų

Valstybės kontrolė patvirtino 2016–2019 m. ekonominės raidos scenarijų

Biudžeto politikos kontrolės institucijos funkcijas vykdanti Valstybės kontrolė (toliau – Fiskalinė institucija) atliko Finansų ministerijos parengto ir viešai paskelbto 2016–2019 m. ekonominės raidos scenarijaus vertinimą ir pateikė Seimui išvadą dėl jo tvirtinimo.

„Šį scenarijų valstybės biudžeto rengimo procese būtų galima prilyginti namo pamatams. Nuo jo realistiškumo priklausys valdžios sektoriaus pajamų ir išlaidų prognozė“, – sakė valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys.

Išvadoje nurodoma, kad Finansų ministerijos parengtą 2016–2019 m. ekonominės raidos scenarijų lėmė pasirinktos ir nusakytos prielaidos, jis pagrįstas esamais statistiniais duomenimis ir neprieštarauja ekonomikos dėsningumams, todėl Fiskalinė institucija jį tvirtina.

Fiskalinės institucijos vertinimu, jeigu politika nesikeis, sumažėja rizika nukrypti nuo užsibrėžto 2016 m. valdžios sektoriaus balanso rodiklio, nes 2015 m. faktiniai darbo rinkos rodikliai buvo geresni nei projektuotieji 2015 m. rudenį, ir jų 2016 m. augimo projekcijos yra peržiūrimos didėjimo kryptimi. Vertinant retrospektyviai, Finansų ministerijos parengtas 2015 m. scenarijus buvo atsargus. Tai turėjo teigiamą poveikį pajamų surinkimui – valdžios sektoriaus pajamų, išskyrus pridėtinės vertės mokesčio, planai 2015 metais buvo įvykdyti.

Pagal patvirtintą ekonominės raidos scenarijų namų ūkių vartojimas einamaisiais metais lieka pagrindiniu ūkio plėtros varikliu. Praėjusių metų įmonių investicijos į gamybinių pajėgumų didinimą stiprina eksporto plėtros potencialą vidutiniu laikotarpiu, todėl tikėtina, kad eksporto augimas šiuo laikotarpiu paspartės.

Fiskalinė institucija pritaria Finansų ministerijos įvardytiems rizikos veiksniams ir atkreipia dėmesį, kad, scenarijaus technines prielaidas palyginus su ateities sandorių rinkoje fiksuojamomis „Brent“ rūšies naftos ir USD/EUR valiutų keitimo kurso kainomis, tikėtina, kad kainų rodiklių projekcijos gali būti peržiūrėtos didėjimo kryptimi.

Valstybės kontrolės, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top