Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Verta pakeliauti po nacionalinius parkus

Verta pakeliauti po nacionalinius parkus

Gegužės 25 d., 17.30 val., Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre Vilniuje prasidės šalies nacionalinių parkų gamtos bei kultūros paveldo vertybių ir keliavimo galimybių po juos pristatymas.

Norintieji dalyvauti turėtų registruotis el. paštu lankytojucentras@vstt.lt  arba tel. (8 5) 272 8497.

Lietuvoje yra penki nacionaliniai parkai (NP). Prieš 25 metus buvo įsteigti Dzūkijos, Kuršių nerijos, Žemaitijos NP ir Trakų istorinis NP, o pirmajam šalies NP suteiktas Aukštaitijos NP vardas.

Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre kiekvienas NP parkas turės savo erdvę, į kurią užsukus bus galima pajusti ar net užuosti kokį nors jo išskirtinį bruožą. Šios erdvės atsivers 19 val.

Trakų istorinis NP surengs karaimų kibinų kepimo pamokėlę. Dzūkijos NP pakvies į kvapų laboratoriją, kurioje bus galima užuosti jo pelkes, miškus, kopas. Kartu su Kuršių nerijos NP darbuotojais renginio dalyviai galės nusispalvinti tradicinę šio krašto vėtrungę. Žemaitijos NP atskleis medžio drožimo, žemaitiškų audinių audimo paslaptis. Aukštaitijos NP pamokys tradicinių amatų ir sutartinių, kurios yra įtrauktos į UNESCO nematerialųjį paveldą.

Naująją knygą „Ypatinga Lietuva“ ir kitus leidinius, naudingus keliaujant po šalies saugomas teritorijas, renginio dalyviai galės laimėti loterijoje.

Parengta pagal LR Aplinkos ministerijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top