Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Vestuvių planavimas: tradicijų ir modernumo dermė

Vestuvių planavimas: tradicijų ir modernumo dermė

Martynas MILIUS

Vestuvių, kaip ir kiekvieno didesnio renginio, organizavimas yra jaudinantis ir atsakingas dalykas, reikalaujantis subtilaus kūrybiškumo.

Įsimintiniausias renginys gyvenime turi tapti ir įspūdingas, ir visiškai išbaigtas. Jaunieji ieško geriausių maisto tiekėjų, idealiausių vietų, kuriose galėtų vykti pagrindinė jų gyvenimo ceremonija, nuomojasi arba perka gražiausius drabužius, dairosi prabangiausių automobilių ir panašiai.

Tačiau įsisukę į šventinių rūpesčių sūkurį žmonės neretai padaro grubių klaidų, kurios sąlygoja didžiausios šventės neskoningumą ir lūkesčių neišsipildymą. Jaunieji į vestuvių planuotojas dažniausiai kreipiasi dėl laiko ir idėjų stokos bei norėdami sutaupyti naudodamiesi nuolaidomis, siekdami gauti ilgesnį vietų, atlikėjų ir panašų sąrašą pasirinkimui.

Tenka pripažinti, kad vestuvių planavimas irgi yra verslas, jam galioja visi verslo sprendimai ar principai. Pavyzdžiui, jei yra paklausa, bus ir pasiūla. Tik nuo kitų verslų šis skiriasi tuo, kad yra labai delikatus ir intymus. Turi būti įvykdytas kiekvienas kliento noras, antraip gali žlugti pati gražiausia žmonių gyvenimo šventė.

Vestuvių planuotojos darbas yra padaryti viską, kad santuokos ceremonija, pokylis ir visa tai, kas su šiais dalykais susiję, praeitų sklandžiai ir be trukdžių. Agnieška Dobrovolska,, kuri dirba vestuvių planuotoja bei organizuoja kitus renginius, teigė, kad šio verslo ėmėsi dėl kelių priežasčių. Viena iš jų buvo ta, kad ji jaučiasi labai gerai padėdama surengti gražiausią gyvenimo šventę, kurią tiek jaunieji, tiek šventės svečiai prisimins visą gyvenimą. Moteris prasitarė, kad ji ne tik planuoja vestuves, bet ir pati jose dainuoja, tačiau tai būna gana retai.

Kaip ir kiekvienas verslas, taip ir vestuvių organizavimas – su savo madomis ir tendencijomis.  A. Dobrovolska teigė, kad vestuvių mados gana greitai keičiasi, tačiau yra fundamentalių dalykų, kurie išlieka visada,  būtent – tradicijos. Kita vertus, lietuvaičiai mėgsta tradicijas derinti su modernumu.

Vestuvių organizatorė pastebėjo, kad lietuviai, norėdami sutaupyti pinigų, daugiau dėmesio skiria vakaro šou programai nei dekorui, apšvietimui. Tiesa, ieškoma darnos tarp solidumo, elegancijos ir netradiciškumo. Populiarėja santuokos sudarymas netradicinėje vietoje. Po to, kai buvo leista civilinę santuoką sudaryti ne civilinės metrikacijos rūmuose, žmonės pradėjo ieškoti tam tinkamų netradicinių erdvių.

Rinkdamiesi išvažiuojamąją civililinę metrikaciją žmonės dažnai būna suklaidinti ir mano, kad gali susituokti iš esmės visur, o realybeje – vieno is jaunųjų  arba vieno iš jų tėvų registracijos vietoje.   Taigi visur, netgi ant jūros kranto, gali susituokti jaunieji, tačiau vienas is jų arba jų tevai turi būti registruoti būtent  pajūryje.

Vestuvių planuotoja įžvelgė tam tikrų pliusų, teigdama, kad žmonės ieško netradicinių erdvių savo gyvenamosiose vietose ir taip labiau pažįsta gimtinę. Jaunieji nori sudaryti santuoką gražiame senamiesčio kiemelyje, parke ar kitoje viešojoje erdvėje.

Tiesa, kai tuokiasi lietuvaitis ar lietuvaitė ir kitatautis, tradicijos ir mados keičiasi. Tarkim, britai, anot A. Dobrovolskos, investuoja nemažai pinigų į dekorą, italai negaili išlaidų maistui ir muzikai. Gaila, tačiau Lietuvoje dar nėra populiarus vestuvių didžėjus, nes visuomenė tokius asmenis tapatina su klubų muzikantais. Džiugu, kad kartais vestuvių svečiai pinigus, kurie skirti gėlėms nupirkti, išleidžia labdarai arba nuperka žaislų, kuriuos vėliau jaunieji padovanoja vaikų globos namams.

Kaip ir kiekvienas verslas, taip ir vestuvių planavimas neišvengia specifinių problemų. Agnieška teigė, kad be eiliniam verslininkui pažįstamų problemų, tokių kaip dideli mokesčiai, tenka susidurti ir su kitais nesklandumais.

Vestuvių organizatorės pastebėjimu, Lietuvoje trūksta grupių, kurios galėtų groti vestuvėse visą parą, o jų atliekama muzika būtų aukšto lygio ir ne primityvi, o įdomi, gal kiek neįprasta. Kita problema, su kuria tenka susidurti, yra erdvių gamtoje, kur galima organizuoti vestuvių pokylį, trūkumas. Verta pagirti Lietuvos maisto tiekėjus, kurie šiandien sugeba pagaminti kokybiškų, skanių patiekalų, tačiau taip kvalifikuotai dirbančių maisto tiekėjų yra mažai. Dažnai trūksta apgyvendinimo vietų. Neretai kaimo turizmo sodyba gali priimti ne daugiau kaip penkiasdešimt žmonių, o viešbučių kainos yra didelės.

Agnieškos versle viskas vyksta minučių tikslumu, pagal labai detalų scenarijų, o ne pagal scenarijų atsiranda tik džiugių ir originalių staigmenų. Vestuvių organizatorė atskleidė kelis įdomius klientų prašymus. Antai vienas klientas pageidavo, kad jo vestuvės būtų surengtos Izraelyje, ant Negyvosios jūros kranto, o vakaro vedėjas būtų Rusijos žvaigždė Maksimas Galkinas. Yra pasitaikę atvejų, kai būsimi jaunieji prašė tarpininkauti sutvarkant dokumentus, jog būtų anuliuota ankstesnė bažnytinė santuoka ir vėl leista tuoktis bažnyčioje. Tačiau Agnieška prisipažino nesanti visagalė…

Renginių organizatorė prisiminė ir kelis gražius, malonius netikėtumus. Vienas  jaunikis savo išrinktajai sukūrė dainą ir ją padainavo pokylio metu. Kitą gražią staigmeną paruošė nuotakos mama. Ji po vestuvių į oro uostą prisiviliojo jaunuosius ir ten įteikė du bilietus kelionei lėktuvu į Kubą bei lagaminus su jų asmeniniais daiktais. Žmonėms teko persiorientuoti per kelias valandas ir visiškai neplanuotai išskristi į Kubą, o ten gerai pailsėti.

Dažnai kalbėdami apie pramogų pasaulį, sakome, kad lietuvių šou verslas yra labai žemo lygio, kartais nė nevertas dėmesio. Kai žmonės teigia, kad kai kurie dainininkai temoka žiopčioti pagal fonogramas, dėl to kartais būna kaltas kokybiškos įgarsinimo aparatūros nebuvimas televizijoje. Tai yra gyvos muzikos problema. Kitas neigiamas dalykas yra tas, kad Lietuvoje trūksta gerų prodiuserių, atlikėjų vadybininkų, kurie galėtų pasirūpinti solidžiu žvaigždės įvaizdžiu visuomenėje. Tačiau tenka pastebėti, kad lietuvių šou verslo kultūra pamažu artėja prie Vakarų Europos lygio, keičiasi ir klausytojų skonis – jis tampa subtilesnis ir rafinuotesnis, žmonės jau nenori pigaus nuvalkioto ,,popso“.

Agnieška nurodė vieną iš, jos nuomone, geriausių ir populiariausių atlikėjų – Jurgą  Šeduikytę, kurią galima vadinti žvaigžde, nes jos muzika yra subtili, nepataikaujanti publikai, rafinuota. Renginių organizatorė apgailestavo, kad vis dar trūksta salių, pritaikytų renginiams. Didmiesčiuose tokios problemos nepatiriama, o rajonų centruose koncertinių salių labai trūksta.

Galimas dalykas, kad dėl to yra kaltos vietos bendruomenės, kurios dažnai būna neaktyvios, ir vietos politikai. Renginių organizatorė pastebėjo, kad šou versle situacija yra labai pagerėjusi, ir tikisi, kad scena sulauks daugiau profesionalesnių dainininkų, rimtos muzikos atlikėjų.

Parašykite komentarą

Top