Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Vilniaus universitetas – geriausias Lietuvoje

Vilniaus universitetas – geriausias Lietuvoje

Valstybinių universitetų viršūnėje lyderio pozicijų stabiliai neužleidžia Vilniaus universitetas. Žurnalo „Reitingai“ sudarytame valstybiniame aukštųjų mokyklų reitinge VU surinko 61,8 taško iš 100 galimų.

Vilniaus universiteto Didysis kiemas. E. Kurausko nuotr.
Vilniaus universiteto Didysis kiemas. E. Kurausko nuotr.

Šiemet VU pasirinko 60 proc. gabiausių moksleivių, o daugiausia darbdavių – net 11,7 proc. – šį universitetą rekomenduotų savo vaikams.

Iš viso universitetai buvo vertinami pagal 65 skirtingus parametrus. Jie sudėlioti į septynis stambius kriterijus. VU pirmauja pagal mokslo, meno ar sporto veiklą ir personalo pasiekimus, esamą ir ateities akademinį personalą, studentus ir studijas, studijų ir mokslo aplinką.

Žurnalo „Reitingai“ sudarytojai palygino įsidarbinamumą ir atlyginimų vidurkius skirtingose studijų kryptyse. Remiantis 2013 m. absolventų vidutiniu atlyginimu litais praėjus 12 mėnesių po studijų baigimo, rekordiniais atlyginimais džiaugėsi baigusieji VU skandinavų filologiją, fiziką, molekulinę biologiją, biofiziką ir biochemiją, komunikaciją, programų sistemas, medžiagų technologijas.

VU lyderio pozicijų neužleidžia jau trečius metus iš eilės.

Parengta pagal Vilniaus universiteto, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top