Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Vilniuje bus statoma daniška svajonė

Vilniuje bus statoma daniška svajonė

REN 003-View From the Street_Light facade_Blue SkyVilniuje, Žvėryne, buvusios duonos kepyklos teritorijoje, Saltoniškių g., planuojama unikalaus Lietuvoje biurų kvartalo statyba, kurios vertė – apie 100 mln. eurų.

Pastatų komplekso projektą kūrę architektai iš Danijos ir Lietuvos prioritetu pasirinko gamtą, Vilniaus miesto architektūrinį paveldą ir darbuotojų poreikius. Architektų planams pritarė ir projektą peržiūrėję dr. Vytauto Papinigio vadovaujami ekspertai – projekto vystytojams belieka sulaukti Vilniaus miesto vadovų palaiminimo.

„Darbuotojas visada vertingesnis nei darbo vieta“, su tokia nuostata pastatų komplekso projektą rengė architektų  dano Ulrik Raysse ir jo kolegos, Danijoje ir Lietuvoje kūrusio architekto Aleksandro Gvildžio, komanda. „Pastatą statysime žmonėms, prie jų poreikių derinome sienas. Mes atsisakome ręsti dėžutes, į kurias lyg daiktai į lentynas vėliau grūdami darbuotojai“, – kalbėjo Ulrik Raysse.

Pirmas iš keturių numatytų pastatų turės ne tik erdves mamoms, bet ir dviračių saugyklas bei dušus dviratininkams. Laikantis daniškų tradicijų suplanuota įrengti ir aplink sklypą išplėsti dviračių takus, taip pat planuojama įsteigti „CycloCity Vilnius“ dviračių nuomos punktą. Nepamiršti ir elektromobilių vairuotojai: jų lauks 11 įkrovos taškų.

Parengta pagal BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top