Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > VRK: paskutinė savaitė teikti pareiškinius dokumentus

VRK: paskutinė savaitė teikti pareiškinius dokumentus

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praneša, kad š.m. rugpjūčio 5 d. 17 val., pagal Seimo rinkimų įstatymą, baigiamas pareiškinių dokumentų teikimas.

Nepateikusieji visų reikalingų dokumentų, ― negalės dalyvauti Seimo rinkimuose. Pareiškiniai dokumentai pildomi portale www.rinkejopuslapis.lt.

Partijos, ketinančios dalyvauti rinkimuose, pareiškinius dokumentus teikia VRK. Nusprendusių savarankiškai keltis kandidatais į Seimo narius, vienmandatėje rinkimų apygardoje, dokumentus priima apygardų rinkimų komisijos.

Seimo rinkimų politinės kampanijos laikotarpiu rinkėjams draudžiama dalinti mažareikšmius daiktus, pavyzdžiui, tušinukus, rašiklius, užrašų knygutes, blonknotus, ženkliukus, magnetukus, saldainius, arbatos pakelius, maišelius su partijų ir/ar kandidatų logotipais, raktų pakabukus, augalų sėklas, atšvaitus – juosteles, puodelius.

Kiekvieną partijos keliamą kandidatą (jei partija nekelia kandidatų sąrašo), kaip ir save iškėlusį asmenį vienmandatėje rinkimų apygardoje, parašais turi paremti ne mažiau kaip tos apygardos 1000 rinkėjų. Užpildyti parašų rinkimo lapai turi būti grąžinti rinkimų apygardai iki š.m. rugpjūčio 29 d.

VRK primena, kad rinkėjai, elektroniniu būdu, VRK nustatyta tvarka, portale www.rinkejopuslapis.lt, savo parašais gali paremti savo apygardoje išsikėlusius kandidatus.

VRK atkreipia dėmesį, kad kandidatai privačių interesų deklaraciją, pildo pasirenkant kodą 151, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nustatyta tvarka.

Nuorodos į šias tvarkas skelbiamos VMI ir VTEK tinklalapyje. Pasirinkus kitą, ne kandidato kodą, VRK deklaracijos negaus.

Vyriausybė pritarė Baudžiamojo kodekso pataisoms, kuriomis norima supaprastinti aplinkybes siekiant nubausti asmenis, perkančius rinkėjų balsus.

Pagal Vidaus reikalų ministerijos parengtą pataisą, bandymo papirkti rinkėją pinigais, dovanomis ar psichologiniu spaudimu faktas būtų laikomas pakankamu įrodymu ir teisėsaugos pareigūnams nereikėtų įrodinėti, kad perkantysis balsus iš tiesų paveikė rinkėjo valią.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pažymi, jog Seimo rinkimų įstatymas numato, kad rinkėjų papirkimu nelaikomas spausdintos medžiagos (veiklos ar rinkimų programos, biografijos ar kitokių informacinio turinio lankstinukų, kalendorių, atvirukų, lipdukų), pažymėtos politinės partijos, kandidatų sąrašo, kandidato ar asmens, numatomo kelti ar numatančio išsikelti kandidatu į Seimo narius, simbolika, neatlygintinas platinimas.

VRK atkreipia politinės kampanijos dalyvių ir rinkėjų dėmesį į tai, jog Seimo rinkimų įstatymas numato baigtinį sąrašą daiktų, kurių dalijimas rinkėjams politinės kampanijos laikotarpiu nėra laikomas rinkėjų papirkimu.

Visa kita, kas nepatenka į aukščiau minimą Seimo rinkimų įstatyme numatytą baigtinį sąrašą, nepriklausomai nuo rinkėjams dalijamų daiktų vertės, prilygintina rinkėjų papirkimui.

Pažymėtina, jog Seimo rinkimų politinės kampanijos laikotarpiu rinkėjams draudžiama dalinti mažareikšmius daiktus (pavyzdžiui, tušinukus, rašiklius, užrašų knygutes, blonknotus, ženkliukus, magnetukus, saldainius, arbatos pakelius, maišelius su partijų ir/ar kandidatų logotipais, raktų pakabukus, augalų sėklas, atšvaitus – juosteles, puodelius ir t.t.), neatsižvelgiant į tai, jog tai buvo galima daryti 2015 m. vykusių Savivaldybių tarybų rinkimų ir 2014 m. vykusių rinkimų į Europos Parlamentą metu.

Ministras K. Trečiokas judriosios savaitės šurmulyje.
Ministras K. Trečiokas judriosios savaitės šurmulyje.

www.verslaspolitika.lt. inf.

Parašykite komentarą

Top