Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Vyriausybėje – Bavarijos žemės delegacija

Vyriausybėje – Bavarijos žemės delegacija

Gegužės 2 d. Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis susitiko su Lietuvoje viešinčia Vokietijos Federacinės Respublikos Bavarijos žemės Landtago delegacija, vadovaujama Bavarijos Landtago Pirmininkės Barbaros Štam.

Susitikimo metu aptarti aktualiausi dvišaliai klausimai: prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos, profesinio švietimo aktualijos. Svečiai ypač domėjosi Lietuvos skaitmenine darbotvarke ir inovacijų plėtros klausimais.

Pasak Vyriausybės kanclerio, konkurencingai ekonomikai reikalinga tiek skaitmeninė infrastruktūra, tiek inovatyvi aplinka. Todėl vienas iš svarbiausių Vyriausybės prioritetų – skatinti aukštųjų technologijų diegimą ir investicijas inovacinės ekonomikos srityje. Šalyje jau įgyvendinama Sumaniosios specializacijos strategija, veikia penki verslą ir mokslą integruojantys slėniai. Plačiajuosčio ryšio plėtros srityje Lietuva taip pat demonstruoja puikius rezultatus.

Susitikime aptarti ir profesinio švietimo klausimai. Pasak šiame susitikime  dalyvavusio Vyriausybės kanclerio pirmojo pavaduotojo Rimanto Vaitkaus, dualinio mokymo sistema, skatinanti praktikos įdiegimą į mokymo procesą, Lietuvai – ypač svarbi.

Vyriausybės kanceliarijos vadovai atkreipė investuotojų iš Bavarijos žemės dėmesį į Lietuvoje smarkiai išvystytus informacinių technologijų ir gyvybės mokslų sektorius ir pakvietė toliau plėtoti intensyvius prekybinius, politinius, kultūrinius, mokslo ryšius.

Parengta pagal Vyriausybės kanceliarijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top