Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Žemės ūkio rūmams – 90 metų

Žemės ūkio rūmams – 90 metų

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius gegužės 27 d. Kaune dalyvavo Žemės ūkio rūmų įkūrimo 90-mečiui ir atkūrimo 25-mečiui skirtame jubiliejiniame renginyje „Kartos keičiasi – vertybės išlieka!“.

„Lietuvos žemės ūkio rūmai yra viena seniausių ir įtakingiausių mūsų nepriklausomos valstybės savivaldos organizacijų. Ko gero, kitaip ir būti negali, nes žemės ūkis visais istoriniais laikais turėjo ir tebeturi stiprias politines, ekonomines ir kultūrines tradicijas. Kaimas visada buvo Lietuvos stiprybės šaltinis. Ir netgi posakis „kaimo žmogus“ visada asocijuojasi su darbštumu, sąžiningumu, kantrybe ir gerumu“, – kalbėjo premjeras.

A.Butkevičius pažymėjo, kad, nors viešojoje erdvėje atkakliai peršama nuomonė, jog regionuose gyvenantys žmonės masiškai veržiasi gyventi miestuose, skaičiai liudija ką kita. Nepaisant to, kad sukuriamos pridėtinės vertės žemės ūkio dalis sumažėjo, ši ekonomikos sritis įdarbina didelę dalį gyventojų, ypač kaimiškosiose vietovėse. Lietuvos žemės ūkio sektoriuje sukurta bendrosios pridėtinės vertės dalis du kartus viršija atitinkamą Europos Sąjungos vidurkį. Dirbančiųjų žemės ūkio sektoriuje dalis iš bendro dirbančiųjų skaičiaus irgi dvigubai didesnė už Europos Sąjungos vidurkį.

Žemės ūkio rūmų 90-metis gali būti gražus atskaitos taškas pradėti energingą judėjimą už kooperaciją Lietuvos žemės ūkyje.

„Nepaisant visų negandų, mūsų žemės ūkio potencialas yra stiprus ir perspektyvus. Nuoširdžiai sveikinu Žemės ūkio rūmus su gražiu 90-mečio jubiliejumi. Linkiu stiprinti savo įtaką, modernizuojant Lietuvos žemės ūkį, didinant ūkių ir bendrovių konkurencingumą. Mes kartu turime atlikti šį svarbų ir labai atsakingą darbą, kad lengviau įveiktume sunkumų ruožus, kuriuos sukuria žaliavos kainų svyravimai pasaulinėse rinkose ir geopolitinės permainos, – kalbėjo Vyriausybės vadovas. – Dėl Lietuvos pieno ūkių patiriamų problemų pastaraisiais metais dažnai susitinkame su Žemės ūkio rūmų ir kitų visuomeninių organizacijų vadovais. Ir šią jubiliejaus minėjimo dieną neketinu apeiti mums visiems rūpimų klausimų“.

Ministras Pirmininkas informavo, kad birželio pradžioje vyks į Briuselį susitikti su Europos Komisijos pirmininku Jean’u Claude’u Junckeriu ir kels klausimą dėl Europos Komisijos paramos Lietuvos pieno gamintojams, patiriantiems didelių nuostolių dėl Rusijos taikomų draudimų pieno produktų importui iš Lietuvos ir užsitęsusio žaliavos kainų nuosmukio, paramos ieškoma ir kitais tarptautinės politikos lygiais.

Vyriausybės vadovas plačiau aptarė šalies žemės ūkio būklę, daugiausia dėmesio skirdamas pieno ir mėsos sektoriams, eksporto ir importo pokyčiams, jau įvykusioms ir dar būtinoms permainoms.

Premjeras kalbėjo, kad Vyriausybė sėkmingai įgyvendina aktyvią  naujų rinkų paieškos politiką, sustiprino ekonominės diplomatijos veiklą, ypač pabrėždamas atsiveriančios Kinijos rinkos svarbą. Iš viso buvo atverta daugiau kaip 20 naujų pieno bei mėsos eksporto krypčių.

Ministras Pirmininkas palinkėjo, kad Žemės ūkio rūmų 90-metis būtų gražus atskaitos taškas pradėti energingą judėjimą už kooperaciją Lietuvos žemės ūkyje.

Parengta pagal Vyriausybės kanceliarijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top