Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Žuvininkystės įstatymui – pataisos

Žuvininkystės įstatymui – pataisos

Seimas priėmė Žuvininkystės įstatymo pataisas.

Įstatymas papildytas nuostata, nustatančia, kad Vyriausybė steigia žinybinį Žvejybos sektoriaus perleidžiamųjų teisių registrą, patvirtina šio registro nuostatus ir paskiria registro tvarkytoją.

Žemės ūkio ministerija yra Žvejybos sektoriaus perleidžiamųjų teisių registro, kuris yra žuvininkystės duomenų valstybės informacinės sistemos dalis, valdytoja.

Žvejybos sektoriaus perleidžiamųjų teisių registro objektas yra teisės į žvejybos kvotą, teisės į žvejybos galimybes ir teisės naudoti žvejybos įrankius.

Įstatyme įtvirtinta, kad verslinės žvejybos jūrų vandenyse tvarką nustato žemės ūkio ministras.

Teisės į žvejybos galimybes ir teisės naudoti žvejybos įrankius suteikimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo ir teisių panaikinimo tvarką nustato žemės ūkio ministras. Teisę į žvejybos galimybes ar teisę naudoti žvejybos įrankius ūkio subjektams suteikia Perleidžiamųjų žvejybos teisių jūrų vandenyse suteikimo komisija sudaroma iš Žemės ūkio ministerijos ir Žuvininkystės tarnybos atstovų.

Žvejybos produktų iškrovimo iš jūrų vandenyse žvejojančių žvejybos laivų tvarką ir vietas nustato žemės ūkio ministras arba jo įgaliota institucija, o iškrovimo iš vidaus vandenyse žvejojančių laivų – aplinkos ministras arba jo įgaliota institucija; draudžiamų perdirbti, parduoti ar supirkti jūrų vandenų žvejybos produktų panaudojimo tvarką nustato žemės ūkio ministras; draudžiamų perdirbti, parduoti ar supirkti vidaus vandenų žvejybos produktų panaudojimo tvarką nustato aplinkos ministras; padarytos žalos žuvų ištekliams jūrų vandenyse apskaičiavimo tvarką nustato žemės ūkio ministras; padarytos žalos žuvų ištekliams vidaus vandenyse apskaičiavimo tvarką nustato aplinkos ministras.

Padarytos žalos žuvų ištekliams jūrų vandenyse apskaičiavimo tvarką nustato žemės ūkio ministras. Padarytos žalos žuvų ištekliams vidaus vandenyse apskaičiavimo tvarką nustato aplinkos ministras.

Įstatyme naujai reglamentuoti apsikeitimai žvejybos galimybėmis; reglamentuotos individualios žvejybos galimybės ir teisė į žvejybos galimybes, teisė naudoti žvejybos įrankius, bendrieji teisės į žvejybos galimybes suteikimo principai, teisės į žvejybos galimybes Baltijos jūroje suteikimo principai, teisės į žvejybos galimybes tolimuosiuose žvejybos rajonuose suteikimo principai.

Taip pat reglamentuotas teisės į žvejybos galimybes galiojimo sustabdymas, galiojimo sustabdymo panaikinimas, teisės į žvejybos galimybes ir individualių žvejybos galimybių perleidimas, verslinės žvejybos jūrų vandenyse leidimų išdavimas, jų galiojimo sustabdymas, galiojimo sustabdymo panaikinimas, leidimų keitimas ir galiojimo panaikinimas.

Parengta pagal Seimo kanceliarijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top