Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > A. Maldeikienės sėkmė. Valstiečiai į EP siunčia krepšininką

A. Maldeikienės sėkmė. Valstiečiai į EP siunčia krepšininką

Valstiečių partijoje po vakarykščių rinkimų kilo didelis nepasitenkinimas: sąraše į Europos Parlamentą, jo viršūnėje buvo ne partijos nariai.

Juokinga, bet tai tiesa: ūkininkų reikalus Briuselyje gins krepšininkas Šarūnas Marčiulionis.

Neatmetama galimybė, kad po šių rinkimųs valstiečių frakcija Seime skils, nes R. Karbauskis labiau žiūrėjo savo ambicijų, o ne partiečių vienybės.

Tuo tarpu Seimo narė A. Maldeikienė sukūrė stebuklą. Su keliais tūkstančiais eurų ir mažai kam žinoma komanda ji iškovojo vieną mandatą, politikos patvoryje palikusi ir milijonierių A. Guogą, ir prezidentą R. Paksą.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, vakar, pasibaigus balsavimui, rinkimų dieną Lietuvoje rinkimų apylinkes aplankė 42,38 proc. rinkėjų. Iš viso, kartu su išankstinio balsavimo metu atėjusiais rinkėjais, rinkimuose balsavo 53,12 proc. rinkėjų.

Aktyviausiai rinkėjai balsuoja Varėnos rajono Puvočių rinkimų apylinkėje (96,19 proc.), Šalčininkų rajono Baltosios Vokės rinkimų apylinkėje (73,56 proc.), Vilniaus miesto Senamiesčio rinkimų apylinkėje (72,97 proc.), Vilniaus rajono Buivydžių rinkimų apylinkėje (70,86 proc.) ir Palangos miesto Vilniaus rinkimų apylinkėje (70,33 proc.).

VRK įvairiomis komunikavimo priemonėmis pasiekė pranešimai apie galimus rinkimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus. Visi pranešimai yra vertinami ir tiriami.

Dažniausiai pasitaikantys pranešimai dėl galimų rinkimų agitacijos tvarkos bei rinkimų organizatorių pažeidimų. Taip pat buvo pastebėta, jog keletas paslaugų teikėjų siūlo nuolaidas mainais į „Aš balsavau” lipdukus, atsižvelgus į tai, su paslaugų teikėjais buvo susisiekta ir tokio pobūdžio akcijos buvo nutrauktos.

Visuomeninės organizacijos ,,Baltosios pirštinės” vadovė Marija Šaraitė bei Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris pasidžiaugė, kad stebimos ilgalaikės pranešimų apie gautus pažeidimus mažėjimo tendencijos, užfiksuotas vos 1 grubus pažeidimas, kuriam pradėtas ikiteisiminis tyrimas, bei 3 grubūs pažeidimai susiję su rinkėjų papirkimu ar pavėžėjimu, kurie perduoti tirti.


VRK vakar priminė, kad gegužės 26 d. rinkimų rezultatų skaičiavimas ir publikavimas užtruks ilgiau. Viena iš priežasčių – didelis kiekis rinkėjų išankstinio balsavimo vokų su jų balsais, kadangi gautų vokais balsų skaičiavimo procedūra yra gerokai sudėtingesnė ir užima daugiau laiko.

Kita priežastis, Europos Sąjungos teisės aktai, kurie valstybėms narėms draudžia oficialiai skelbti rinkimų į Europos Parlamentą valstybėse narėse rezultatus, kol vyksta balsavimas bent vienoje valstybėje narėje. Šiais metais vėliausiai užsidarė Italijos balsavimo patalpos. Lietuvoje tuo metu bus vidurnaktis. Todėl, atsižvelgiant į tai, rinkimų į Europos Parlamentą rezultatai VRK interneto svetainėje buvo publikuojami tik nuo 00.00 val.

Galutinius rinkimų rezultatus, išnagrinėjusi visus skundus ir nustačiusi visus rinkimų rezultatus, VRK tvirtina ne vėliau kaip per 7 dienas po rinkimų ir rezultatus paskelbia VRK interneto svetainėje.

siandien.info, vrk.lt

Parašykite komentarą

Top