Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Antradienį užgeso Lietuvos politinio bei visuomenės veikėjo Kazimiero Kuzminsko gyvybė

Antradienį užgeso Lietuvos politinio bei visuomenės veikėjo Kazimiero Kuzminsko gyvybė

www.siandien.info

Antradienį užgeso 77-uosius einančio buvusio Seimo nario, Lietuvos ir Kauno miesto politinio bei visuomenės veikėjo Kazimiero Kuzminsko gyvybė.

„Šiandien netekome bendražygio Kazimiero Kuzminsko. Pirmuosius gyvenimo metus Kazimieras Kuzminskas praleido tremtyje, atšiauriame Krasnojarsko krašte. Sugrįžęs į Lietuvą baigė vidurinę mokyklą, Kaune įgijo chirurgo specialybę.

Pagal profesiją dirbo Plungės, Kauno ligoninėse. Lietuvai atgavus nepriklausomybę įsitraukė į politinę veiklą, nuo pat 1990-ųjų buvo Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys. Kelių kadencijų Kauno miesto Tarybos narys, ilgametis Seimo narys. Apsisprendęs pasitraukti iš aktyvios politikos, jis teigė: „Tegul jaunimas taiso tuos įstatymus ir tegul kuria sau gyvenimą“.

Ir išties, jo politinis darbas buvo lyg savotiška kūryba, vedina nepaminamų vertybių ir teisybės paieškų. Tai buvo žmogus, kurio visad galėjai pasiklausti nuomonės, su kuriuo pokalbis būdavo nuoširdus ir atviras. Nuoširdžiai užjaučiu šeimą ir jo gyvenimo kelyje šalia buvusius bendraminčius. Ilsėkis ramybėje, brangus bendražygi“, – feisbuke rašė P. Saudargas.

Seimo pirmininkė reiškia užuojautą dėl buvusio Seimo nario Kazimiero Kuzminsko mirties Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo ir savo vardu reiškia nuoširdžią užuojautą dėl ilgamečio Lietuvos Respublikos Seimo nario, tremtinio, gydytojo chirurgo Kazimiero Kuzminsko mirties, nurodoma Seimo pranešime.

„Šiandien išėjo labai geras, doras ir malonus žmogus. Aukščiausios kategorijos chirurgas. Patyręs politikas. Esu dėkinga, kad turėjau progos sėdėti šalia Seimo salėje ir mokytis iš profesionalo, kuris visada rasdavo reikiamą žodį ir kolegiškai patardavo. Dėl šios netekties nuoširdžiai užjaučiu šeimą, artimuosius ir visus, kurie pažinojo šią šviesią asmenybę“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

K. Kuzminskas gimė 1947 m. kovo 7 d. Radviliškio rajone ūkininkų šeimoje. Vienerių metų su tėvais buvo ištremtas į Krasnojarsko kraštą. 1957 m. grįžo į Lietuvą. Baigė Radviliškio rajono Pociūnėlių vidurinę mokyklą. 1966–1973 m. studijavo Kauno medicinos institute (dabar – Medicinos universitetas), įgijo gydytojo chirurgo specialybę. Iki 1976 m. dirbo Plungės rajono Centrinės ligoninės chirurgu, 1976–1979 m. – tos pačios ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoju.

1979–1985 m. buvo Kauno miesto III klinikinės ligoninės chirurgas ordinatorius, 1985–1992 m. – Chirurginės infekcijos skyriaus vedėjas. Suteikta aukščiausia chirurgo kategorija. 1992 m. – Kauno miesto tarybos deputatas, dirbo Kauno miesto Sveikatos poskyrio vedėju.

1992–2000 m. – Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys, 2000–2003 m. – Kauno onkologinės ligoninės chirurgas onkologas. 2003–2011 m. Kauno miesto savivaldybės tarybos narys ir Kauno miesto mero pavaduotojas. Nuo 1990 m. – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys, 1997–2000 m. – šios partijos valdybos pirmininkas. 1995–2003 m. – Lietuvos darbo federacijos pirmininkas. Nuo 2000 m. iki šiol – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Kauno skyriaus pirmininkas.

Parašykite komentarą

Top