Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Nuo 2015 metų pensininkų skurdo lygis išaugo nuo 27,6 iki 41,7 proc.

Nuo 2015 metų pensininkų skurdo lygis išaugo nuo 27,6 iki 41,7 proc.

Vyriausybė nepritarė Seimo narių Lauryno Kasčiūno ir Gintarės Skaistės siūlymui nuo kitų metų liepos mėn. senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems vienišiems asmenims mokėti 42 eurų (0,3 šalpos pensijų bazės dydžio) vienišų asmenų išmokas.

Eurostat“ duomenimis, Lietuva pirmauja ES pagal pensininkų skurdo lygio augimą. Nuo 2015 metų pensininkų skurdo lygis mūsų šalyje išaugo nuo 27,6 iki 41,7 proc. Taigi Lietuvoje pensininkų skurdo lygis yra beveik 3 kartus didesnis nei ES vidurkis – 14,9 proc.

Praėjusių metų lapkričio mėn. tokią paramos sistemą nustatančiam įstatymo projektui po pateikimo buvo pritarta Seime. Analogiška priemonė įrašyta ir Vyriausybės programoje, tačiau nepaisant to, šiandien Vyriausybės posėdyje įstatymo projektą rekomenduota atmesti.

„Apgailestauju, jog valdantieji neišlaikė padorumo egzamino. Vyriausybės programoje aiškiai įsirašę pažadą sukurti nediskriminuojančią paramos vienišiems senjorams sistemą, šiandien ministrai lengva ranka ją atmeta.

Priėmus mūsų siūlymą būtų ištaisyta klaida ir būtų išvengiama nelygaus vienišų vyresnio amžiaus žmonių traktavimo, nes našliai dabar gauna pensiją, o nesudarę santuokos arba išsiskyrę negauna nieko“, – teigė L. Kasčiūnas.

„Gyvenant dviese, pensininkai dalijasi būsto išlaikymo kaštus. Tačiau vienišiems senjorams lėšas komunalinėms išlaidoms reikia rasti vieniems. Akivaizdu, jog šios išlaidos užgriūna ne tik sutuoktinio netekusius pensininkus, tačiau ir išsiskyrusius ar niekada nesukūrusius šeimos senjorus. Mūsų siūloma sistema padėtų realiai mažinti pensininkų skurdo lygį, o ne vien atsirašinėti, kaip daro dabartinė Vyriausybė“, – pažymėjo G. Skaistė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savo atsiliepime teigia, kad dabar galiojantis teisinis reguliavimas ir taip leidžia užtikrinti objektyvų valstybės paramos teikimą asmenims, gaunantiems mažas pensijas, nesvarbu, ar asmuo yra vienišas, ar ne.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top